Cesnakový festival Buchlovice
27.júl 2024

      Pozývame Vás na Moravu, na festival cesnaku. Je určený pre všetkých zástancov tradičného pestovania kvalitného cesnaku na Uherskobrodsku, stúpencov tradičných remesiel a kultúry a tiež pre gurmánov vyznávajúci tradičnú českú kuchyňu.

 

Program: 

      Prvá zastávka bude cca po 2 hodinách cesty. Tu uvidíme jeden z najmajestátnejších a najstarších českých hradov – Hrad Buchlov. Krátky fotostop.

      Následne sa presunieme na zámok Buchlovice, kde sa koná festival cesnaku s množstvom zábavy, občerstvením ale aj poučením. O zábavu sa postarajú hry, hudobné vystúpenia a netradičné súťaže, nielen pre milovníkov cesnaku. Na svoje si prídu milovníci tradičných i originálnych cesnakových špecialít či veselej hudby. Čaká na vás ochutnávka viac ako 25 uznávaných odrôd cesnaku, možnosť zúčastniť sa súťaže „čuchačov“, alebo pletenia cesnakových vrkočov. Ochutnáte cesnakový koláč, pálenku, zmrzlinu či strúčiky v čokoláde?

      Individuálne voľno môžete stráviť i návštevou zámku. Jeho salóny patria k najpôsobivejším historickým interiérom na Morave. V priľahlom zámockom parku, sa môžete pokochať unikátnou zbierkou fuchsií a malou zoologickou záhradou.

      Na spiatočnej ceste (aby sme privykli nosy iným vôňam 😊) sa ešte môžeme zastaviť kúsok od Buchlovíc v rekreačnej oblasti Smraďavka, ktorá dostala svoj názov podľa sírnatých prameňov.
Majitelia buchlovského panstva si tu vybudovali lovecký zámoček a ich potomok Leopold sa doň presťahoval po tom, čo svoj zámok v Buchloviciach dal k dispozícii na účely nemocnice. Tu aj zomrel nakazený týfusom pri výkone lekárskej služby. Na jeho počesť je prameň Smraďavka nazývaný aj Leopold.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
45 € / os.

Termín:  24.júl 2024

Cena zahŕňa:

 • Doprava z Bratislavy
 • sprievodca
 • poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:

Ceny vstupov

 • Zámok Buchlovice
  -Dospelí 25 – 64 rokov 220 Kč
  -Seniori 65 + 180 Kč
  -Držiteľ preukazu ZŤP 180 Kč
 • Vstup na Slávnosti: 250 Czk/11€, pre seniorov 60+ je 200 Czk/9€.
  Vstupné zahŕňa účasť na súťažiach, programoch ale aj vstup do zámockej záhrady, viac info: https://slavnosticesneku.cz/