Cyprus

Cyprus

Ostrov ležiaci v Stredozemnom mori je tretím najväčším ostrovom. Leto tu nikdy nekončí – ostrov ponúka viac ako 300 slnečných dní. Cyprus ponúka rozmanitú históriu a prírodné krásy. My navštívime južnú, grécku časť – mesto Paphos.

Ubytovaní budeme v peknom hoteli s 3 bazénmi. Izby sú 2-lôžkové a sú buď v hlavnej budove alebo v 2-poschodových
átriových domčekoch, pri vodnom kanále. Izby majú balkón, kúpeľňu. WIFI, sejf a minichladnička za poplatok. Veľa
zábavných a športových možností (pingpong, obrie šachy, minigolf, biliard, tenis, posilovňa, sauna, šípky, aerobik,…). Viac info na tomto odkaze.
Hotel neposkytuje plážové osušky.

Stravovanie je bufetovou formou, k večeri je 1 nápoj zdarma (víno, pivo alebo nealko).

Pláž, asi 300 m od hotela je kamenistá a momentálne je v blízkosti výstavba kruhového objazdu. Doporučujeme využiť pláž v tzv. Harboure. Bus na túto pláž odchádza každých 10min. spred hotela a cesta trvá asi 4 min. Harbour (prístav) je turistické stredisko, nachádza sa tu množstvo reštaurácií a obchodov.

Výlety:

Pafos a pamiatky v okolí a Kláštor Agios Neophytos

Pozrieme si hrobky kráľov, staroveké hrobky bohatých obyvateľov Pafosu, ktorí tu boli pochovávaní od 03. storočia pred našim letopočtom. Katakomby, kde žila Sv. Solomona s podzemným jazierkom, ktoré podľa legendy pomáha uzdravovať očné ochorenia. Navštívime stĺp, kde bičovali apoštola Pavla, ďalej architektonický areál (stredoveká pevnosť, maják, mozaiky, ktorými sa Pafos preslávil). Kláštor Agios Neophytos, založený cyperským pustovníkom Neophytosom v 12. storočí. (vstupné cca 3,5€ sa platí na mieste.)

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
629

termín: 5. – 12. október 2019

Cena  zahŕňa: Letenka Viedeň-Larnaka a Pafos-Bratislava, vrátane všetkých poplatkov a 1 ks batožiny do 20 kg do podpalubia ● transfer na letisko vo Viedni ● transfer letisko/hotel a späť na Cypre ● 7 x ubytovanie v 2-lôžkovej izbe ● polpenzia formou bufetu, k večeri víno/pivo/nealko ● večer s hudbou, denné animácie ● poistenie CK proti úpadku ● slovenský delegát ● výlet „PAFOS A  PAMIATKY V OKOLÍ a KLÁŠTOR AGIOS NEOPHYTOS“

Cena nezahŕňa: príplatok za 1-posteľovú izbu -119€/pobyt ● komplexné cestovné poistenie 20,80€/os./pobyt ● doplatok za all inclusive služby 175€/os.pobyt ● fakultatívne výlety ● ubytovacia taxa cca 2€/os/deň – platí sa na mieste ● cestovný lístok na plážový bus -1,50€/cesta