Cyprus

Cyprus

Ostrov ležiaci v Stredozemnom mori je tretím najväčším ostrovom. Leto tu nikdy nekončí – ostrov ponúka viac ako 300 slnečných dní. Cyprus ponúka rozmanitú históriu a prírodné krásy. My navštívime južnú, grécku časť – mesto Paphos.

Ubytovaní budeme v peknom hoteli s 3 bazénmi, 300m od piesčitej pláže. Izby sú 2-lôžkové, majú balkón, kúpeľňu. WIFI, sejf a minichladnička sú za poplatok. Veľa zábavných a športových možností (pingpong, obrie šachy, minigolf, biliard, tenis, posilovňa, sauna, šípky, aerobik ai.). Viac info nájdete na tomto odkaze.
Stravovanie je bufetovou formou, k večeri je 1 nápoj zdarma (víno, pivo alebo nealko). V blízkosti hotela sú obchody, reštaurácie a iné zábavné možnosti.

Prehľad niektorých výletov:

PREHLIADKA MESTA PAFOSA A JEHO PAMIATKY - 1/2denný výlet

Pozrieme si hrobky kráľov a staroveké hrobky bohatých obyvateľov Paphos, ktorí tu boli pochovávaní od 03. storočia pred našim letopočtom do 02. storočia nášho letopočtu. Potom navštívime katakomby, kde žila Sv. Solomona s podzemným jazierkom, ktoré podľa legendy pomáha uzdravovať očné ochorenia. Kúsok od tohto miesta navštívime ranokresťanskú baziliku, pri ktorej sa nachádza stĺp, kde bičovali apoštola Pavla. Prehliadku Paphosu ukončíme v architektonickom areáli, kde sa okrem starovekého divadla, stredovekej pevnosti a majáka, nachádzajú vzácne unikátne mozaiky, ktorými sa Paphos preslávil. Drobné detaily vykreslené tisícami malých kamienkov, robia tieto mozaiky po stáročia umeleckými dielami.)

POHORIE TROODOS A KLÁŠTOR KYKKO - celodenný výlet

Troodos, cyperské pohorie, v ktorom sa nachádza najvyšší vrch Olympos s výškou 1 952 metrov je miesto s kostolmi z čias Byzancie, z ktorých desať bolo zaradených na zoznam UNESCO. Navštívime najvyššie položenú osídlenú horskú dedinku, absolvujeme nenáročnú túru k jediným vodopádom na Cypre. V horách je zaujímavým miestom najbohatší kláštor Kykkos, nachádzajúci sa vysoko v horách, obklopený nádhernou panenskou prírodou. Okolie tvorí známa vinárska oblasť, kadiaľ sa prejdeme a nasleduje ochutnávka miestneho vína Commandaria a netradičného sirupu zo svätojánskeho chleba.

NICOSIA – VÝLET ZA PAMIATKAMI SEVERNÉHO CYPRU

Náš výlet začneme v Nicosii – jedinom rozdelenom hlavnom meste na svete. Zastavíme pri arcibiskupskom paláci a pozrieme si chrám sv. Jána zo vzácnymi freskami z  roku 1720. Cestou z Nikózie uvidíme Benátsky múr, ktorý bol poslednou snahou Benátčanov uchrániť mesto pred tureckým vpádom. Prejdeme zelenou líniou, hranicou okupovaného územia a dostaneme sa na severnú, tureckú časť.

KOURION, LIMASSOL A BOHYŇA AFRODITA

Pozrieme si ruiny antického mesta Kourion s rímskymi kúpeľmi a gréckorímskym divadlom. Zlatým klincom výletu je zastávka pri skale na pobreží, kde sa podľa legendy zrodila bohyňa Afrodita z morskej peny. Ochutnáme dobré víno u miestneho vinára. V Limassole si pozrieme antický Apollonov chrám, hrad Kolossi a ďalšie. Za prehliadku stojí aj staré mesto s byzantskou pevnosťou, kde sa oženil Richard Levie srdce s Berengaridou. Čaká nás tiež ochutnávka vína a prehliadka Starého mesta Limassolu.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
629

termín: 15. – 22. jún | 5. – 12. október 2019

Cena  zahŕňa: letenku z Bratislavy vrátane všetkých poplatkov a 1 ks batožiny do 20 kg do podpalubia ● transfer z/na letisko ● 7 x ubytovanie v 2-lôžkovej izbe ● polpenzia formou bufetu, k večeri víno/pivo/nealko ● večer s hudbou, denné animácie ● poistenie CK proti úpadku

Cena nezahŕňa: príplatok za 1-posteľovú izbu -119€/pobyt ● komplexné cestovné poistenie 20,80€/os./pobyt  ● doplatok za all inclusive služby 175€/os.pobyt ● fakultatívne výlety ● ubytovacia taxa cca 2€/os/deň – platí sa na mieste2€/os/deň – platí sa na mieste