Festival cesnaku, Buchlovice
29.júl 2023

Pozývame Vás na Moravu, na festival cesnaku. Je určený pre všetkých zástancov tradičného pestovania kvalitného cesnaku na Uhersko-brodsku, stúpencov tradičných remesiel a kultúry a tiež pre gurmánov vyznávajúci tradičnú českú kuchyňu.

Buchlovice Cesnakový festival

Prvá zastávka predtým, ako navštívime Festival cesnaku, bude cca po 2 hodinách cesty. Tu uvidíme jeden z najmajestátnejších a najstarších českých hradov – Hrad Buchlov. Krátky fotostop.

Buchlov

Následne sa presunieme na zámok Buchlovice, kde sa koná festival cesnaku s množstvom zábavy, občerstvením ale aj poučením. O zábavu sa postarajú hry, hudobné vystúpenia a netradičné súťaže, nielen pre milovníkov cesnaku. Na svoje si prídu milovníci tradičných i originálnych cesnakových špecialít či veselej hudby. Čaká na vás ochutnávka viac ako 25 uznávaných odrôd cesnaku, možnosť zúčastniť sa súťaže „čuchačov“, alebo pletenia cesnakových vrkočov. Ochutnáte cesnakový koláč, pálenku, zmrzlinu či strúčiky v čokoláde?

 

Obrázok od Steve Buissinne z Pixabay

Individuálne voľno môžete stráviť i návštevou zámku. Jeho salóny patria k najpôsobivejším historickým interiérom na Morave. V priľahlom zámockom parku, sa môžete pokochať unikátnou zbierkou fuchsií a malou zoologickou záhradou.

 

Obrázok od ldvideo z Pixabay

Na spiatočnej ceste sa zastavíme ešte v rekreačnej oblasti Smraďavka, ktorá dostala svoj názov podľa sírnatých prameňov, známych už v 16.st.
Majitelia buchlovského panstva si tu vybudovali lovecký zámoček a ich potomok Leopold sa doň presťahoval po tom, čo svoj zámok v Buchloviciach dal k dispozícii na účely nemocnice. Tu aj zomrel nakazený týfusom pri výkone lekárskej služby. Na jeho počesť je prameň Smraďavka nazývaný aj Leopold.
Opúšťame Festival cesnaku zapitím sírnatej liečivej vody a plný zážitkov z dnešného „voňavého“ dňa sa v podvečerných hodinách vrátime do Bratislavy.

www.buchlovice.cz

 

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
35 € / os.

Termín:  29.júl 2023

Cena zahŕňa:

Doprava z Bratislavy, sprievodca, poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:

Ceny vstupov – zámok Buchlovice- 220 Kč, seniori, ZŤP, deti, študenti -180 Kč