Hontiansky región

Dnes navštívime Hontiansky región – jedinečné múzeum masiek v Lišove, záhadné skalné obydlia Tesárske Dúpence, Tesársku roklinu a termálne kúpalisko Santovka

V nenápadnej dedinke Lišov sa nachádza skutočný unikát. Ide o múzeum – galériu masiek z celého sveta; na Slovensku prvú a zatiaľ jedinú svojho druhu. Viac ako 400 masiek sa do Lišova dostalo vďaka štedrosti zberateľa M. D. Clarka. Okrem tejto pozoruhodnej zbierky si v areáli múzea môžeme pozrieť aj tradičnú Lišovskú izbu, či repliku Keltského obydlia.

http://lisovmuzeum

Potom sa vydáme preskúmať Tesárske Dúpence a prejsť krátkou atraktívnou Tesárskou roklinou, prirovnávanou k miniatúre Slovenského raja. Sprevádzať nás bude pán, ktorý nám porozpráva veľa zaujímavostí o pradávnych skalných skrýšach vytesaných do strmého pieskovcového svahu. Tieto aj navštívime. Po prechádzke nám zostane ešte trochu času na prehliadku pravej vínnej jaskyne, v ktorej sa bude dať kúpiť kvalitné vínko.

Na záver výletu Hontiansky región nás čaká relax na termálnom kúpalisku Santovka. Okrem plaveckých bazénov ponúka kúpalisko aj sedavé travertínové bazéniky v štýle tureckých „pammukale“. Príjemná bodka na konci dnešného pekného a na zážitky bohatého dňa. Ako sa Vám páči Hontiansky región ?

Santovka

Vstupy+: Múzeum masiek : dospelá osoba € 3,-; dôchodca: € 2, Tesárske Dúpence a Tesárska roklina: jednotne € 1,50; Termálne kúpalisko Santovka: dospelá osoba € 5,-; dôchodca: € 4,50.Vstupné sa vyberá v autobuse cestou na výlet

Obtiažnosť: ľahká až stredná (vhodná pevnejšia turistická obuv; vhodné aj pre deti a seniorov bez pohybových obmedzení)

Obed: možnosť občerstvenia/neskorého obeda v reštaurácii na termálnom kúpalisku v Santovke alebo jedlo vziať so sebou

7:00 – odchod od budovy Istropolisu v Bratislave, 7:10 – odchod z Hlavnej stanice
do 19:20 – príchod na Hlavnú stanicu, do 19:30 – príchod k budove Istropolisu

CK si vyhradzuje zmenu časového plánu a v odôvodnených prípadoch tiež úpravu programu. Minimálny počet účastníkov – 20

Termín: 22.8. 2021. Cena: €  37,- /os. Vyhradené miesto v autobuse +5€