hrad Šomoška a kostol v Čeríne

Výlet, na ktorom nás čaká turistika úchvatnou prírodou Cerovej vrchoviny na slovensko-maďarských hraniciach na hrad Šomoška; a prehliadka skutočného skvostu, to je kostol sv. Martina v Čeríne.

hrad Šomoškahttps://www.facebook.com/SOMOSKABUKOVINKA/

Vystúpime v Šiatorskej Bukovinke pri tzv. Šimonovej veži, ktorá slúži ako informačné centrum a v ktorej je možné kúpiť si nápoje i drobné suveníry. Na tomto mieste nás bude čakať správca areálu hrad Šomoška .

K revitalizovaným zrúcaninám hradu vyjdeme po náučnom chodníku Šomoška a cestou neminieme dva vzácne a unikátne prírodné výtvory – kamenný vodopádkamenné more.

Pri návrate do Bratislavy sa zastavíme ešte neďaleko Zvolena, v malej obci Čerín. Ranogotický kostol sv. Martina, ktorý sa vypína nad obcou, uchváti hádam každého. Pôsobivý je už jeho exteriér, no interiér doslova vyrazí dych. A keď k tomu pridáme originálny a pútavý výklad kňaza, ktorý pôsobí aj ako exorcista, ďalší nezabudnuteľný zážitok je na svete…

http://cerin.fara.sk/photoC.php

Vstupy: Hrad Šomoška: jednotne € 1,50; Kostol sv. Martina v Čeríne: dobrovoľné vstupné.vstupné na hrad Šomoška sa vyberá v autobuse cestou na výlet

Obtiažnosť: stredná (zvládnu to aj deti a seniori bez pohybových obmedzení; odporúčame ale pevnejšiu turistickú obuv a pre tých, ktorí používajú, aj turistické paličky)

Obed: čas na obed v programe nie je vyhradený,  jedlo a pitie preto odporúčame zobrať so sebou (počas výletu budú len možnosti drobného  rýchleho občerstvenia)

7:00 – odchod od budovy Istropolisu. 7:10 – odchod z Hlavnej stanice

do 20:50 – príchod na Hlavnú stanicu, do 21:00 – príchod k budove Istropolis

CA si vyhradzuje zmenu časového plánu a v odôvodnených prípadoch tiež úpravu programu

Termín: 24. 7. 2021 (sobota), Cena: €  49,- /osoba (zahŕňa dopravu a sprievodcu). Vyhradené miesto v autobuse +5€

Číslo výletu: 121304 (VS)

Výlet sa uskutoční pri minimálnom počte 20 účastníkov