Kalábria

Kalábria

letecký zážitkový zájazd

Aktívny výlet určený pre tých, ktoré si chcú oddýchnuť ale aj veľmi veľa zažiť. Pestrý program, k tomu dobré jedlo, víno, krásne prostredie. Budeme plávať v mori, relaxovať, bicyklovať sa, podnikať prechádzky v okolí. Absolvujeme výlety loďkou, výlety za kultúrou a nákupmi po okolitých mestečkách. Kalábria sa nachádza na juhu Talianska, v špičke talianskej čižmy, kúsok od Sicílie. Obmýva ho zo západnej  strany Tyrrhénske more, od mája do októbra aj príjemne teplé – cca 22°C. Tento skôr hornatý kraj ponúka nezabudnuteľné výhľady na čarovné prírodné scenérie, voňavé citrusové háje, vinice či olivovníky.

Náš hotel je malý rodinný 1- poschodový, s pohodlne zariadenými izbami. Izby majú kúpeľňu so sprchou, klímu, minibar, sejf a WIFI. Majitelia ponúkajú stravu typicky kalabrijskú, dbajúc na bio kvalitu lokálnych surovín. Pláž je vzdialená 200m.

1. deň

Veľmi skoro ráno (cca o 4,00) odchod busom do Viedne, odtiaľ priamy let do Kalábrie, transfer do hotela, neskoršie raňajky.

2. deň

Celodenný výlet loďou po  Tyrrhénskem mori na tri krásne a rôznorodé ostrovy vulkanického pôvodu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každom ostrove je čas na prehliadku či kúpanie. Na Lipari  je krásne historické centrum a múzeum, alebo sa prejdeme po promenáde lemovanej obchodíkmi ponúkajúcimi výborné miestne víno, likéry (napr. Marsala), kapary a rôzne druhy korenia. Na Vulcane odporúčame kúpeľ v liečivom sírnom jazierku a prehliadku polovyhasnutých vulkánov. Na Stromboli odporúčame kúpanie v priezračne čistom mori s úplne čiernou plážou s nezabudnuteľným pohľadom na stále činnú sopku. Ostrovy ležia v blízkosti ostrova Sicília vo vzdialenosti 30 – 50 km od severného pobrežia. Od roku 2000 sú zapísané medzi kultúrne a prírodné perly UNESCO.

3. deň

Spoločné varenie kalabrijských jedál so šéfkuchárom, ktoré potom zjeme. 🙂

4. deň

Voľno pri mori.

5. deň

Mesto TROPEA „perla Kalábrie“, (nachádza sa tu katedrála z 11. storočia, kostol Sv. Márie, vybudovaný na skalnatom útese a množstvo palácov).

V  mestečku PIZZO popri obdivovaní jedinečného kostolíka Piedigrotta a postáv svätcov vytesaných do pieskovca, v 17. storočí neapolskými námorníkmi hneď po tom, čo sa zachránili pred búrkou. kostolíka, musíte ochutnať jedinečnú orieškovú zmrzlinu s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri a obalenou kakaom, Tartuffo ktorej skvelú chuť sa márne snažia napodobniť zmrzlinári na celom svete.    

CAPO VATICANO, tu môžete obdivovať jedno z najkrajších pobreží a úchvatné vyhliadky až na Sicíliu a ostrov Stromboli. Táto oblasť je známa svojimi krásnymi bielymi plážami s jemným pieskom, krištáľovo čistým morom a strmými skalnatými útesmi.

6. deň

Dopoludnia bicyklový výlet po okolí, popoludní návšteva miestneho vinára, ochutnávka.

7. deň

Voľno pri mori.

8. deň

Ranný transfer na letisko, odlet lietadla cca o 9,00, prílet do Viedne cca o 11,00, následná preprava autobusom do Bratislavy.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
870

termín: 5. – 12. máj | 29. september – 6. október

Cena  zahŕňa:  letenka  Viedeň – Kalábria a späť, všetky poplatky, spoločný bus do Viedne a späť, 20 kg checkovanej batožiny a 10 kg príručnej • transfer do hotela a späť • ubytovanie v 2-posteľovej izbe • raňajky po príchode • polpenzia • výlety podľa programu • preprava počas výletov • kurz varenia vrátane surovín • prenájom bicyklov • ochutnávka vína • poistenie CK proti úpadku • DPH

Cena nezahŕňa:  príplatok za 1-posteľ. izbu 17€/noc  komplexné cest. poistenie 20,80€/pobyt