Kalábria

Kalábria

Výlet určený pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, k tomu dobré jedlo, víno a krásne prostredie. Ak budete mať chuť, môžete podniknúť výlety za kultúrou a nákupmi po okolitých mestečkách a mnoho iného.

Kalábria sa nachádza na juhu Talianska, v špičke talianskej čižmy, kúsok od Sicílie. Obmýva ho zo západnej strany Tyrrhénske more, od mája do októbra aj príjemne teplé – cca 22°C. Tento skôr hornatý kraj ponúka nezabudnuteľné výhľady na čarovné prírodné scenérie, voňavé citrusové háje, vinice či olivovníky.

Náš hotel Mercurio sul Mare je malý rodinný 1-poschodový, s pohodlne zariadenými izbami. Izby majú kúpeľňu so sprchou, klímu, minibar, sejf a WIFI. Majitelia ponúkajú stravu typicky kalabrijskú, dbajúc na bio kvalitu lokálnych surovín. Pláž je vzdialená 200m.

Fakultatívne výlety:

Mesto TROPEA „perla Kalábrie“, 15 km od hotela, (nachádza sa tu katedrála z 11. storočia, kostol Sv. Márie, vybudovaný na skalnatom útese, kostol Sv. Františka z Assisi a množstvo ďalších kostolov, kaplniek a palácov).

V mestečku PIZZO popri obdivovaní jedinečného kostolíka a postáv svätcov vytesaných do pieskovca, vytesaných v 17. storočí neapolskými námorníkmi hneď po tom, čo sa zachránili pred búrkou. kostolíka, musíte ochutnať jedinečnú orieškovú zmrzlinu s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri a obalenou kakaom, Tartuffo ktorej skvelú chuť sa márne snažia napodobniť zmrzlinári na celom svete.

CAPO VATICANO, 5 km od hotela, nádherná časť s kľukatou cestou, zaujímavými skalnatými formáciami a krištáľovou vodou, ktorej dali Taliani prívlastok „pescoso“ (plný rýb). Ďalej plavba loďou, možnosť navštíviť ostrovy Stromboli, Vulcano a Lipary, ochutnávka vína, kurz varenia a mnoho iného.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
650

termín: 5. – 12. máj, 29. sep. – 6. okt.

Cena  zahŕňa:  letenka Viedeň-Kalábria a späť, všetky poplatky •spoločný bus do Viedne a späť • 20 kg checkovanej batožiny a 10 kg príručnej • transfer do hotela a späť • ubytovanie v 2-posteľovej izbe • polpenzia • poistenie CK proti úpadku

Cena nezahŕňa:  príplatok za 1-posteľ.izbu17€/noc • komplexné cest. poistenie 20,80€/pobyt • výlety