Kanárske ostrovy, Lanzarote

Hotel BLUESEA Costa Bastian****

18.-25.jún, 3.-10.sep.2022

Kanárske ostrovy sú ideálnou celoročnou destináciou, vzdialené približne 100 km od afrického pobrežia. Ostrov Lanzarote je z tých väčších ostrovov najsevernejší a svojim návštevníkom ponúka krásne zlatisté pláže, biele dediny, jaskyne a jedinečný sopečný národný park. Okrem jednej výškovej budovy nenájdete na ostrove žiadne budovy vyššie ako tri poschodia.

Hotel je situovaný v pokojnej oblasti strediska Costa Teguise. Ulice s  reštauráciami, kaviarničkami, barmi a nákupnými možnosťami sa nachádzajú cca 500 m od hotela.

Hotel má bufetovú reštauráciu, pool bar, vonkajší bazén s vírivkou, detský bazén so šmykľavkou, slnečnú terasu s ležadlami a slnečníkmi, animácie, plážové osušky (za depozit), výťah, parkovanie.

Všetky izby majú kúpeľňu so sprchou a WC, sušič na vlasy, klimatizáciu, SAT TV, WI-FI pripojenie zdarma, telefón, trezor (za poplatok) a balkón s posedením.

reštauracia

Stravovanie: Polpenzia formou bufetu, nápoj k večeri. Alebo all inclusive za príplatok 8€/deň

Pláž: Hotel je 700 m od pobrežia a v širšom okolí hotela je viacero piesočnatých pláži ocenených modrou vlajkou, a to Playa Bastian (850 m od hotela), Playa del Jablillo (1,8 km od hotela) alebo známa Playa de las Cucharas.

Doprava: letecká, odlet z Bratislavy

Počasie v júni: vzduch cca 26°C, voda 21°C, v septembri vzduch cca 28°C, voda 24°C

Cena:650€ zahŕňa:

  • Priamy let z Bratislavy na Kanárske ostrovy, Lanzarote  (let trvá cca 5 hod.), príručná aj podpalubná batožina
  • Ubytovanie 7 nocí v 2-lôžkovej izbe s balkónom ( možnosť prístelky)
  • Polpenzia švédske stoly s nápojom pri večeri        
  • Transfer z letiska a naspäť
  • Všetky letiskové poplatky a taxy
  • Poistenie CK

Za príplatok: komplexné cestovné poistenie – 3,8€/deň vrátanie poistenia storna zájazdu bez spoluúčasti, all inclusive +8€/deň

Lanzarote

Kanárske ostrovy sú krásne všetky ale Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho  pozoruhodností. Prekrásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové polia a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za návštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná.

Los Herrideros jaskyňa


Na ostrove má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár.
Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčasnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenenej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkou na ostrov Graciosa – Mirador del Río.

Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak aj pre poznávanie.