prečítajte si, prečo neísť na Korfu, ktorý Sissi milovala, by bola veľká škoda

Ostrov Korfu je známy aj ako ostrov cisárovnej Sissi, celým menom Elisabeth Eugénie Aurélie. Prišla na ostrov po prvýkrát už v roku 1860 a následne na to sa tu v roku 1861 na ostrove liečila. Počas týchto dvoch období bola ubytovaná v paláci Mon repos na polostrove Kanoni a vo vile Vrailla v Gastouri. Tu si dala vystavať aj svoj zámok po tragickej udalosti v Mayerlingu, kedy jej syn Rudolf spáchal samovraždu.

Po tragickej smrti jej syna sa naspäť vrátila na Korfu. Malebné Korfu jej pripomínalo rodný Posenhofen. Cisársku Viedeň z duše nenávidela kvôli podriaďovanej ťažkej dvornej etikete. Hlavným problémom bolo aj to, že všetci vedeli o všetkom, aj o tom, že svadobná noc medzi ňou a Franzom sa uskutočnila až tretí deň po svadbe.
Výstavba palácu Achillion
trvala v období od roku 1889 a dokončenie nastalo v roku 1891. Palác Achillion bolo jedno z jej sídiel. V paláci sa Sissi zdržiavala až do roku 1898, kedy bola zavraždená. Toto miesto určite nemôžete vynechať pri Vašej návšteve ostrova Korfu.

Palác je dnes prehlásený za múzeum a pri jeho návšteve sa dozviete veľa informácií . Napríklad aj to, že palác si cisárovná sama navrhla, ale po dokončení sa jej nepáčil a pohrávala sa aj s myšlienkou o jeho predaji.

Prehliadka palácu trvá približne jednu hodinu. Prehliadnete si prízemie a práve tu môžete vidieť skoro nedotknutú kaplnku. Pre mňa sú určite krajšou časťou zelené záhrady, ktoré sa skladajú zo spodnej a vrchnej časti.
Záhrady
boli prerobené jeho druhým majiteľom, nemeckým cisárom Viliamom II.. Zo záhrad máte neskutočný výhľad na hlavné mesto a okolie. Pri dobrej viditeľnosti vidíte aj do Albánska a na grécku pevninu. Keďže je palác otvorený celoročne, tak sa tam aj v zimných mesiacoch rada zastavím a strávim tam nejaký čas relaxovať.

Po smrti cisárovnej Sissi zdedila zámok jej najobľúbenejšia dcéra Mária Valéria. Tá však o neho nemala záujem, a tak bol zatvorený. Grécko – dánska dynastia pozvala na ostrov nemeckého cisára Viliama II., ktorému zatvorený zámok učaroval a dokonca sám prišiel žiadať Franza o odkúpenie. A tak sa stal jeho druhým majiteľom. Počas prvej svetovej vojny sa tam nachádzala nemocnica a štáby francúzskych a srbských vojsk. Tým sa palác stal významnou časťou Srbskej histórie.

Po skončení vojny palác využívali ako sirotinec, alebo napríklad aj ako hudobnú školu a svoje brány otvoril počas druhej svetovej vojny vojsku z Talianska a Nemecka. V paláci vznikla nemocnica. V roku 1961 bol zrekonštruovaný barónom Richthofferom. Vzniklo tam prvé kasíno v Grécku, ktoré si môžete prezrieť vo filme James Bond / Len pre tvoje oči. Dnes je tento oslnivý palác s krásnymi záhradami jednou z najnavštevovanejších pamiatok ostrova.

Pozývame Vás na návštevu ostrova Korfu
Autor: Nina Čunderlíková