Krátkodobé zájazdy
Cestovná kancelária V.V.I.P. Travel

ANDALÚZIA – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

Štokholm je mestom Nobelových cien a jedným z najzelenších miest Európy. Rozprestiera na štrnástich ostrovoch, poprepájaných päťdesiatimi siedmimi mostami, na mieste, kde sa stretáva sladká voda jazera Mälaren so slanou vodou Baltského mora. Lákadlom Štokholmu je jeho dizajn, mestská časť SoFo, Gamla Stan, možnosť ochutnať typické jedla, vybrať sa loďkou na výlet pomedzi ostrovy, poprechádzať sa v Skanzene a obdivovať ruch mesta.

Pozývame Vás do čarovného oblasti – Burgundsko, ktorá bola v stredoveku výkladnou skriňou najvýznamnejších kostolov a kláštorov v Európe. Vychutnajte si krásnu prírodu, stredoveké mestečká, kláštory či kostoly, dobré víno a vychýrenú gastronómiu.

Ponúkame vám zájazd do mesta Madrid – okúzľujúceho srdca Španielska s prekrásnou architektúrou, úchvatnými múzeami a galériami, parkami, bujarým nočným životom a historického Toleda

Prosecco. Len málokto vie, že prosecco nie je značka vína, ani oblasť, ale odroda vínnej révy. V každom prípade je to najznámejší taliansky nápoj. Samotná odroda má len minimum chuťových vlastností, ktoré robia víno žiaducim. A práve táto kvalita „víno bez vlastností“ bola dôvodom úspechu Prosecca, ktorého história sa začala v 16. storočí.

( blog )