ČACHTICKÝ HRAD A MANÍNSKA TIESŇAVA

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (cca o 08:00 h) do lona prírody Súľovských vrchov neďaleko Považskej Bystrice, kde sa nachádza vyhľadávaná turistická atrakcia – Prírodná rezervácia Manínska tiesňava s najužším kaňonom na Slovensku, vyznačujúcim sa bizarnými skalnými formami a vzácnou faunou a flórou. Úzku dolinu Manínskeho potoka zvierajú skalné steny miestami vysoké až 400 m a šírka najužších miest sotva stačí na prechod autobusu.
Ďalšou príjemnou zastávkou bude Partizánska jaskyňa alebo Hrubá diera, ktorá počas SNP slúžila ako dočasný partizánsky úkryt. Pokocháme sa unikátnymi scenériami a pokračujeme do malebnej obce Čachtice, nad ktorou sa vypína zrúcanina Čachtického hradu, zahaleného rúškom historických legiend a tajomstiev spojených s grófkou Báthory.
Budovy, ktoré tvorili súčasť Čachtického hradu, sú dnes pomerne dobre identifikovateľné a objekt sa pýši nádhernými zvyškami masívnych stien a časťami veží. Hrad poskytuje nádherné výhľady na Myjavskú pahorkatinu a Biele Karpaty s Veľkou Javorinou. Smerom na juh a východ možno vidieť aj vrch Považský Inovec a dolinu Váhu.

Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

Celková cena 29 € zahŕňa
Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu CK.
Cena nezahŕňa:
Doplatok za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy a cestovné poistenie