Deň s Cisárovnou Sisi a Baroková Vodná Show „Princ Rudolf – Syn Cisárovnej Sisi“

Po odchode z Bratislavy v poobedňajších hodinách bude našou prvou zastávkou lovecký zámok Niederweiden, kde tento rok sprístupnili novú zaujímavú výstavu Sisi. Rakúska cisárovná Alžbeta, známa ako „Sisi“,bola a je námetom mnohých pútavých výstav a publikácií. Čím viac sa o jej osobnosti a živote dozvieme, tým viac nás bude táto výnimočná žena fascinovať. Na zámku sú predstavené skvosty zo zbierky cisárovnej Alžbety. Očaria nás stovky objektov od šperkov, oblečenia a topánok až po maľby, litografie a sochy. Výstava sa venuje aj hlbším témam, ako napr. úloha cisárovnej ako panovníčky, vzťah k svokre, ako aj  žiaľ nad úmrtím dvoch detí a láska k vnúčatám. Dozvieme sa tiež, prečo bolacisárovná Sisi považovaná za najkrajšiu ženu Európy a módnu ikonusvojej doby, čomu vďačila za svoj pôvabný výzor a prečo tak milovala cestovanie. Následne presun do majestátneho Schlosshofu, kde je tento rok stredobodom nová výstava – „Princ Rudolf – syn cisárovnej Sisi“ jediný syn cisárovnej Alžbety, s ktorou si boli v mnohom podobní. Pútavé exponáty vám poodhalia súkromie korunného princa – od významných zážitkov z detstva až po jeho politické názory, vzťah k ženám a lásku k cestovaniu, prírodným vedám i lovu. Po prehliadke individuálne voľno na majeri, kde sa môžeme poprechádzať v revitalizovanej barokovej záhrade a dopriať si príjemný relax alebo navštíviť zvieracích obyvateľov idylického statku. Možnosť občerstvenia v kaviarni, či reštaurácii. 

Od 20:00 hod. vás pozývame na spektakulárnu vodnú show s rozprávkovým príbehom od malého dievčatka po mladú cisárovnú.Tešiť sa môžeme na ušľachtilé kone, úžasné tanečné i akrobatické výkony a pútavé spojenie skvelej hudby, bubnovania a spevu. 20 metrov vysoké vodné fontány pred zámkom sa postarajú o magické momenty. Oheň a voda budú v harmónii s fascinujúcimi projekciami na barokových vodných plochách. Na základe minuloročných skúseností výnimočný zážitok garantovaný! Príchod do Bratislavy – cca 22:00.


Termín: 29. aug. 2020
Cena :     19€ zahŕňa:
•dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou • sprievodca zájazdu • poistenie proti insolventnosti.

Príplatky/ vstupy: prehliadka výstavy Sissi na zámku Niedereweiden + prehliadka novej výstavy Princ Rudolf – syn cisárovnej Sissi so sprievodcom – za špeciálnu cenu 8€ (platí len pri kúpe vstupenky na barokovú show!)
– vstupenka na sedenie na barokovú vodnú show na Schlosshofe – 39€
komplexné cestovné poistenie  – 2,60€/deň