Emilia Romagna – Pracovno – poznávací zájazd

Emilia Romagna

Pracovno – poznávací zájazd

Pracovno – poznávací zájazd najmä pre profesionálov vo farmárstve, potravinárstve a reštauračných službách.

 

Viete, čo majú spoločné LAMBRUSCO, BALZAMIKOVÝ OCOT, ORECHOVÝ LIKÉR NOCINO, PARMEZÁN, PROSCIUTTO, EXTRA VIRGIN OLIVOVÝ OLEJ? Všetko sú to lokálne výrobky tradičných miestnych farmárov v oblasti Emilia Romagna, nazývaná tiež Údolie jedla a vína. Doprajte svojim chuťovým pohárikom za pár dní, ktoré tu strávime, to najlepšie z najlepšieho.

1.deň – BOLOGNA-MODENA

Prílet dopoludnia, transfer do Modeny, rodiska Luciana Pavarottiho. Prehliadka historického mesta, (Katedrála – Duomo San Geminiano, z 12.st., jej súčasťou je naklonená 88m vysoká veža Torre Ghirlandina, Chrám sv. Františka, námestie Piazza Grande a i.). Modena je zároveň aj mesto s továrňami tých najslávnejších automobilových značiek: Ferrari, De Tomaso, Lamborghini, Pagani a Maserati. Ubytovanie, večera.

2.deň – PARMA

Celodenný výlet – Parma, mesto preslávené parmskou šunkou a parmézánom, nazývané tiež hlavné mesto gurmánstva. Dokonalá románska architektúra sústredená na námestí Duomo: slávny Dóm a Baptistérium v osemuholníkovom tvare. Prehliadka mesta a pamiatok. Obed v tradičnej reštaurácii. Návšteva farmy, prehliadka výroby a ochutnávka prosciutta a parmskej šunky. Návrat do hotela.

3.deň – CASTELVETRO

Kulinársky deň – prehliadka farmy a mliekarne s výrobou kráľa talianskych syrov – parmiggiana alebo po našom – parmezánu. Ochutnávka. Prehliadka mesta Castelvetro s návštevou múzea renesančného oblečenia. Hodina varenia – pripravíte si s talianskym kuchárom obed z miestnych produktov. Popoludní návšteva producenta balzamikového octu spojená s ochutnávkou. Návrat do hotela.

4.deň – BOLOGNA

Prehliadka mesta – s najstaršou univerzitou v Európe (r. 1088). Študovali na nej najslávnejší vzdelanci – Dante Alighieri, Petrarca, Erasmus Rotterdamský, Koperník či Thomas Becket. Stredoveké rozvrhnutie ulíc s množstvom arkád, kostolov a palácov a dvoma slávnymi šikmými vežami (UNESCO). Mesto renesančných pokladov a pokojného pouličného života. Dóm s prekrásnym priečelím plným oblúkov, stĺpov a reliéfov, Castello Estense – stredoveký hrad s vodnou priekopou, vežami a cimburím, postavený z tehál. Voľný čas na nákupy. Obed spojený s ochutnávkou mortadelly. Transfer na letisko, podvečerný odlet.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
750

termín: 21. – 24. november 2014, resp. podľa požiadavky

Cena  zahŕňa: letenka Viedeň-Bologna a späť, spoločnosť Austrian Airlines ● doprava na/z letisko Viedeň z/do Bratislavy ● ubytovanie v 2-posteľových izbách v 3*hoteli s raňajkami ● doprava luxusným busom ● sprievodca a tlmočník, prehliadky podľa programu ● všetka strava, ochutnávky, hodina varenia uvedené v programe ● vstupy do pamiatok ● všetky poplatky a taxy ● poistenie proti úpadku CK