Emilia Romagna – údolie jedla a vína

Emilia Romagna

údolie jedla a vína

Úžasný region v severnom Taliansku s bohatou tradíciou a množstvom atraktivít.

Či už ide o byzantské fresky v Ravenne, 2 veže v Bologni, nádherné mestečko Modena, kde má formula F1 svoje sídlo. Emilia Romagna je aj samotnými talianmi považovaná za kulinársky vrchol celého Talianska.

Možnosť ochutnať tradičné jedlá ako:

Navštívite jednu z najlepších firiem, ktorá produkuje víno v tejto oblasti, súčasťou je prehliadka firmy, ochutnávka druhov vín ako Malvasia, Lambrusco, Sauvignon, Nabucco a Callas.


Cestou do Provincie Parma je naplánovaná zastávka v „kraji Giuseppeho Verdiho“, kde uvidíte jeho rodný dom. Návšteva a ochutnávka u výrobcu „kráľovnej medzi šunkami“ – Culatello di Zibello. Jedinečným tradičným spôsobom sa tu suší šunka, ktorá sa dodáva aj na kráľovské dvory. Na ceduľkách visiacich zo šunky uvidíte meno tej svetovej celebrity, ktorá si bude o nejaký čas na nej pochutnávať. Návšteva výrobcu svetoznámeho syru Parmigiano-Reggiano. Kde máte možnosť „asistovať pri výrobe syru – poznačiť si syr vlastnými iniciálmi, a po vyzretí (približne o rok) Vám tento syr bude zaslaný domov“.

Návšteva múzea Ferrari, ktoré je neďaleko mesta Modena, prehliadka histórie vývoja Ferrari. budete mať jedinečnú možnosť si vybrať 1 z modelov a zajazdiť si na blízkom okruhu.

Uvedený program je na 3 noci/4 dni. Doprava letecky do Bologne al. Verony.

Návrh programu

1. deň

Prílet do Verony, transfer do termálneho mestečka Salsomaggiore Terme prehliadka kúpeľov, cestou návšteva výrobne syrov s ochutnávkou.

2. deň

Návšteva výrobcu Parmskej šunky, cestou krátka foto zastávka pri hrade Torrechiara. Ochutnávka vína vo vinárskej oblasti Parmy, prehliadka pivníc, obed. Prehliadka Parmy, malé mesto s bohatou históriou. V súčasnosti svetoznáme vďaka svojmu skvelému vínu a tradičným potravinám.

3. deň

Prehliadka Bologne, obed. Stop v Fidenza – outletové centrum talianskej designerskej módy. Nákupy. Rozlúčková večera v najlepšej pizzerii v Salsomaggiore Terme.

4. deň

Múzeum Ferrari, návšteva – možná skúšobná jazda po autodrome. Transfer na letisko, odlet.