Galícia – La Coruňa

Galícia – La Coruña

Región Galícia spojuje s Portugalskom rieka Mino. Pobrežie prechádza do Atlantického oceánu. Galícia je pomerne chudobná. Od zvyšku Španielska sa príroda líši zelenou lesnatou krajinou (prší tu viac ako 300 dní v roku) s množstvom riek, jazierok a vodopádov. 
La Coruña, druhé najväčšie mesto Galície si kedysi vybral Caesar ako prístupový bod k obchodníkom na pobrežie severného Španielska a Francúzska. Nachádza sa tu jediný dodnes funkčný maják na svete z rímskych dôb Torre de Hércules (UNESCO). Kdekoľvek v A Corune ste, nikdy nie ste ďaleko od pobrežia, ktoré má dĺžku až 9 km a jazdia popri ňom pobrežné električky. A miestne tapas z morských rýb a plodov sú vraj najlepšie na svete.

1. deň

Výstup na maják (234 schodov). Castelo de San Anton Aquarium Finisterrae, morské múzeum. Plavba na rybárskych loďkách, možnosť lovu rýb, ustríc, krabov a mušlí.

2. deň

Výlet na k najzápadnejšiemu bodu Európy, mysu Cabo Fisterra (tzv. mys na konci sveta) pozdĺž Costa de la Muerte (Pobrežie smrti), protože tu stroskotali tu stovky lodí a zahynulo mnoho námorníkov a rybárov.

3. deň

Santiago de Compostela – stredoveké putovné miesto s katedrálou s jej relikviami a starým mestom, (UNESCO). Cca 2-hodinová púť po stopách sv. Jakuba, pešo alebo na bicykloch.