Puglia -(opätok Talianska) – Pobytovo-poznávací zájazd

Puglia je malebný rovinatý kraj plný olivových hájov a mandľových plantáží a so svetoznámymi vínami, cestovinou  orecchiette a koláčikom pasticciotto. Leňošenie pri nádhernom mori či hotelovom bazéne obohatené o niekoľko zážitkových výletov – toto Vám ponúka náš pobytovo-poznávací zájazd.

1.deň: prílet z Viedne do Bari; presun do hotela na pláži

2.deň: relax pri mori; v podvečer výlet: Alberobello so svojimi bielymi kuželovitými domčekmi – trulli, ktoré nenájdete nikde inde na svete (UNESCO). Zastavíme sa aj v susednom mestečku s okrúhlym pôdorysom, neuveriteľne malebnom Locorotondo.

3.deň: relax pri mori; v podvečer Polignano al Mare – kúzelné biele mestečko s malou pieskovou plážou a netypickou jaskynnou reštauráciou nad hladinou mora. Dominantou mesta je stará časť vystavaná na skale pri pláži pod robustným rímskym mostom. Z tohto mesta pochádza aj taliansky spevák Domenico Modugno, ktorý sa preslávil hitom Volare. Fotky pri jeho soche s panorámou mesta nemôžu chýbať v zbierke žiadneho cestovateľa.  

https://en.wikipedia.org/wiki/Polignano_a_Mare

4.deň: Dnes ochutnáme chlieb, ktorý získal ako jediné európske pečivo označenie D.O.P. Pokračujeme do mesta Matera – najtajomnejšie mesto Talianska, kedysi označované ako “mesto hanby”; staré jaskynné obydlia z tufového kameňa, tzv. Sassi, vytesané do strmých skalných útesov (UNESCO). Zážitok na pohľad.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sassi_di_Matera

5.deň: relax pri mori; v podvečer Bari – tesné krivoľaké uličky starého mesta ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky sv. Mikuláša (známe pútnické miesto). Vychádzku ukončíme klasickými puglijskými cestovinami orechiette, ktoré si sami pripravíme so signorou Mariou. Predtým sa môžeme zastaviť v Ruvo di Puglia, na farme rodiny Mazzone, v ich vínnej pivnici na degustáciu vín.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bari

6.deň: check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Viedne

V cene 735 € je zahrnuté:

● letenka Viedeň-Bari a späť s príručnou batožinou ● transfer z/na letisko v Bari ● transfery v zóne ● 5x ubytovanie s raňajkami ● miestnu daň ● všetky zážitkové výlety v okolí ● slovenského sprievodcu počas celého pobytu k dispozícii ● poistenie CK

Cena nezahŕňa:

● vstupy do múzeí; do jaskyne; na hrad ● cooking-class v Bari (40 €) ● vstup do altamurskej pekárne D.O.P. (15 €) ● vstup do vínnej pivnice (degustácia značkových puglijských vín; 25 €) ● cestovné poistenie klienta (24€/pobyt) ● príplatok za jednolôžkovú izbu (20 €/deň) ● príplatok za batožinu do podpalubia (+60€)

Termín: 11.-16.sep.2021