Taliansko, región Marché, aktívna agroturistika

Taliansko – Valle del Metauro Country House,
aktívna agroturistika
1.-9.jún 2018

Aktívny výlet pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v spoločnosti podobných. Pestrý program na aký budeš mať práve chuť, k tomu dobré jedlo, víno, krásne prostredie.

1jún.  piatok
odchod z Bratislavy vo večerných hodinách, nočná jazda cez Rakúsko a Taliansko.

2jún.  sobota
Príchod na miesto, prvé cappuccino, ubytovanie. Valle del Metauro Country House je veľmi pekný uzavretý komplex apartmánov, kompletne zariadených, 2-miestnych 30m2 a 6-miestnych 80m2, v starom farmárskom dome, jednoducho a dokonale prerobenom na oázu relaxu. Budeme tu plávať, relaxovať v bazéne a jacuzzi, bicyklovať sa, podnikať prechádzky a túry v okolí. Pôjdeme si nakúpiť čerstvé produkty a spoločne si pripravíme pravú taliansku večeru, ochutnáme výborné víno z miestnych viníc. Podnikneme výlety za kultúrou a nákupmi po okolitých mestečkách, vyberieme sa k moru..
https://www.youtube.com/watch?v=cLXP33AOb3Q
Popoludní peší výlet na Montemaggiore

3jún.  nedeľa
fakultatívny výlet do stredovekého mestečka Mondavio, s možnosťou navštíviť expozíciu s historickými zbraňami a voskovými figurínami v dobových odevoch, následne do prímorského mestečka Fano, možnosť kúpania sa v mori, bicyklový výlet po pobreží, nákupy… Cena výletu 12€

4jún.  pondelok
fakultatívny celodenný výlet – San Benedetto del Tronto a ochutnávka
Navštívime druhé najnavštevovanejšie pútnické miesto v Taliansku – Loreto, známe rodným domom Panny Márie. Prezrieme si interiér Baziliky a vstúpime do rodného domčeka. San Benedetto je hlavným letoviskom nádhernej niekoľkokilometrovej Palmovej riviéry s viac ako 8 000 palmami. Nachádza sa tu aj najväčšia a najstaršia palma Európy. Návšteva miestneho vinára a ochutnávka biologického vína. Pozrieme tiež výrobňu olivového oleja, spojenú s ochutnávkou a možnosťou nákupu olivového oleja ale aj kozmetiky. Cena výletu vrátane ochutnávok 47€/os.

5jún. utorok
poldenný výlet do mestečka Urbino, rodiska Rafaella

6.jún. streda
fakultatívny celodenný výlet – San Marino a Rimini.
San Maríno – najmenšia republika leží na svahoch Apenín. Je zároveň najstarším štátom sveta ( vznikol v r.301, kedy kamenár Marinus po začatí prenasledovania jeho a jeho kresťanskej skupiny utiekol k hore Monte Titano a tu so skupinou založili kláštor a základy nového štátu). Už z diaľky nás víta symbol San Marína – tri vežičky rozťahané po kopcoch. Miestni ich prezývajú ako La Torta Di Tre Monti. Kamenné romantické vydláždené ulice sú plné ľudí, obchodíkov či reštaurácii.
21 km od San Marina sa nachádza jedno z najobľúbenejších letovísk Rimini. Je  rodiskom svetoznámeho režiséra Federica Felliniho.
Okrem atraktívnych pláží sa Rimini môže pochváliť aj stredovekými, rímskymi a renesančnými pamiatkami. Medzi najznámejšie patria Augustov oblúk, filmové múzeum Federica Felliniho, hrad Sismondo, Palazzo del Podestà. Môžeme tu vidieť pozostatky rímskeho amfiteátra. Možnosť výhodných nákupov bez dane ( najmä koženné veci, parfémy a alkohol) Cena výletu 40€/os.

 7.jún Štvrtok
popoludní poldenný fakultatívny výlet k rodinnej manufaktúre rôznych terakotových výrobkov. Pozrieme si výrobňu a zároveň  budeme mať možnosť nákupu.  Zaujímavé sú najmä tradičné hrnce a riady, ktoré možno používať aj v peci. Typické pre túto oblasť sú tzv. rímske hrnce v tvare prasiatka.
Zastavíme sa aj  u miestneho chovateľa a výrobcu mäsových produktov, prosciutta, salámov a klobások, ktoré nielen ochutnáme na mieste a aj na večernej grilovačke v rezorte. Cena výletu vrátane grilovačky 16 €/os.)

8.jún.  piatok
dopoludnia transfer do Fano, možnosť kúpania sa v mori, bicyklový výlet po pobreží, …
Popoludní fakultatívny výlet na rodinnú farmu, kde sa dorába víno, olivový olej a cestoviny. Prehliadka farmy a ochutnávka organických produktov s možnosťou nákupu. Cena výletu 15€/os.

9.jún. sobota

Arrivederci – Po raňajkách odchod domov, príchod do Bratislavy večer

Cena: 395 €/os. v 6- miestnom apartmáne, 435€  /os. v 2-miestnom apartmáne zahŕňa:

 • Autobusová doprava z Bratislavy na miesto a späť
 • Ubytovanie vo vybranom apartmáne s raňajkami
 • Ďalšie raňajky hneď po príchode na miesto
 • 2x autobusový výlet ( Urbino a k moru)
 • Sprievodca počas pobytu
 • Aktivity v areáli – bazén, jacuzzi, bicykle, gril
 • Poistenie CK

Nezahŕňa:

 • Fakultatívne výlety a výlety podľa dohody na mieste
 • Prenájom bicyklov pri mori
 • Stravu okrem raňajok – možná vlastná príprava v apartmáne, v reštaurácii v rezorte (od cca 5€/jedlo s vínom)
 • Komplexné cestovné poistenie vrátane storna zo zdravotných dôvodov 20€/pobyt

[button color=red url=https://www.vvip.sk/prihlaska target=self]Vyplniť prihlášku[/button]