Poznávací zájazd – najkrajšie miesta Andalúzie

Skvosty Andalúzie – poznávací zájazd, 14.-21.máj 2018

ANDALÚZIA – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.
Počas 8 poznávacích dní prejdeme cca 750 km a navštívime:

1.deň Prílet do MÁLAGY – presun do Granady  Prvú noc spíme v Granade.

2.deň – GRANADA – bola poslednou baštou moslimského impéria v Európe. Dominantou  je Alhambra . Pozrieme si Alhambru — stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov s prekrásnymi záhradami Generalife. Práve v Alhambre dostal Krištof Kolumbus  podporu kráľovnej Izabely a Ferdinanda s cestou do nového sveta.
popoludní odchod do ďalšieho mesta – prenocovanie v Cordobe

3.deň – CÓRDOBA založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom.  Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument  v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu. Neskoro večer príchod do Sevilly, kde budeme ubytovaní 2 noci.

4.deň – SEVILLA,  hlavné mesto Andalúzie s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza sa vo výške iba  10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO,  Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda- zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta.

5.deň RONDA, mesto ležiace na dvoch skalných masívoch spojené starobylým mostom. Ronda je národná kultúrna pamiatka, unikátne spojenie židovskej a arabskej kultúry. Nocovať budeme v blízkosti Rondy, v typickej španielskej haciende, biofarme, obkolesenej prírodným parkom Grazalema s mandľovníkmi, olivovníkmi a pomarančovníkmi. Jedlá sú tu  pripravované z lokálne dopestovaných bioproduktov. Popoludní možnosť návštevy blízkej vinice s ochutnávkou.

6.deň- GIBRALTAR,  s výbežkom Europa Point, z ktorého vidieť do Afriky. Unikátom je, že jedinú pevninskú cestu na Gibraltar križuje medzinárodné letisko a túto križovatku musia riadiť semafory. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Opice sú však dotieravé a drzé, pretože ich miestni obyvatelia stále rozmaznávajú. Legenda totiž hovorí, že pokiaľ tu budú žiť opice, Gibraltar bude patriť Britom. Presun do oblasti Malagy.

7.+8. deň-  pobyt pri pláži a MALAGA, najjužnejšie veľké mesto v Európe, leží na pobreží Costa del Sol (Pobreží slnka) asi 130 km severne od Afriky. Narodil sa tu Pablo Picasso ktorý tu má aj svoje múzeum, ako aj herec Antonio Banderas. Nachádza sa tu maurská pevnosť Alcazaba z 8. – 11. St., Na úpätí kopca s arabskými pevnosťami sa nachádzajú aj rímske ruiny divadla z čias cisára Augusta. Boli objavené náhodou, až v roku 1951. Zaujímavá je aj tržnica, kde sa dá kúpiť naozaj takmer všetko.
Prehliadka mesta a voľný čas

 

V cene 865 € je zahrnuté:

  • Letenka z/do Bratislavy
  • Ubytovanie 7 nocí ( 1x Granada,1x Cordoba, 2x Sevilla, 1x Ronda, 2x Malaga/plážový hotel )
  • Polpenzia
  • Preprava
  • Vstupy (Alhambra vrátane Nasridovho paláca, mešita v Cordobe a katedrála v Seville) a organizovaná prehliadka Gibraltaru
  • Slovenský sprievodca
  • všetky poplatky
  • poistenie CK proti úpadku

nezahrnuté:– komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu + 20€

jednoposteľová izba + 185€/pobyt

 

Pozrite a stiahnite si prezentáciu o Granade

[button color=red url=http://www.vvip.sk/prihlaska target=self]Vyplniť prihlášku[/button]