RAKÚSKE ALPY

Termín:
6.-10.sep. 2021

V prekrásnom prostredí národného parku Vysoké Taury v obklopení majestátnych Álp v kľudnej dedinke Mallnitz v nadmorskej výške 1200 m sa nachádza náš alpský penzión***Eggershof.

 

V hoteli, spravovanom už 4. generáciou rodiny sa nachádza wellness centrum ( fínska sauna, infra sauna s nižšou teplotou, relaxačná miestnosť, vyhrievané lavičky), stolný tenis, televízna/spoločenská miestnosť. Budeme ubytovaní v pohodlných 2-posteľových izbách s možnosťou prístelky na gauči. Izby majú sprchový kút, WC, sušič vlasov, TV, WIFI.
Stravovanie – polpenzia. Raňajky formou bufetu, večera 3-chodová a šalátový bar.

Pripravili sme pre Vás tento program:
1.deň – odchod ráno z Bratislavy. Cestou sa zastavíme v mestečku Millstatt, odkiaľ absolvujeme panoramatickú hodinovú plavbu loďou po Millstätter See
2.deň – Výlet lanovkou pod vrch Ankogel. Dráha pozostáva z dvoch úsekov. Prvá prestupná stanica v lokalite Hochalmblick sa nachádza vo výške 1 941 m. Odtiaľto sa dajú robiť rôzne prechádzky a túry, napr. k jazeru Kleiner Tauernsee. Vrcholná stanica v n. v. 2 637 m leží kúsok pod hlavným hrebeňom a po 20 min. pešo prídeme na chatu Hannoverhaus (2 719 m). Chata z r. 1911 je pomenovaná po predsedovi hannoverskej sekcie Nemecko-rakúskeho alpského spolku, J. K. M. Arnoldovi. Neďaleko chaty sa nachádza malé mauzóleum, kde je umiestnený jeho popol
3.deň – Tiesňava Raggaschlucht sa nachádza na južnom okraji známeho horského strediska Flattach v údolí Mölltall. Názov je vraj odvodený zo slovanského slova rak (potočný). Vďaka svojej zovretosti a hĺbke až 200m je tiesňava veľmi pôsobivá. Návštevníci stúpajú hore sústavou drevených mostíkov a schodov za doprovodu burácajúceho potoka Raggabach (cca 50min.). Priechod končí vodopádom, nasleduje výstup z rokliny a návrat lesnou cestou ( cca 20-30min.)
4.deň – Mölltaler Gletscher
Pocestujeme najdlhšou tunelovou zubačkou na svete, je vysekaná do obrovského skalného masívu. Vzdialenosť takmer päť kilometrov prekoná za neuveriteľných osem minút. Z údolnej stanice vo výške 1 255 metrov vyvezie pasažierov tunelom s 18- až 24-percentným stúpaním až do výšky 2200 m. Odtiaľ pôjdeme ďalej lanovkou až do výšky 3122m.
5.deň – cestou domov stop na fascinujúcej stavbe, najvyššej priehradnej hrádzi Rakúska – Kölnbreinsperre. Vo výške 1 933 m n. m. sa nachádza plošina so sklenenou podlahou, cez ktorú vidíte až na dno stovky metrov hlbokej priepasti. Odvážlivci môžu tak absolvovať Skywalk – nebeskú prechádzku.

 

 

Cena 389 € zahŕňa:

  • 4x Ubytovanie s polpenziou v hoteli ● šnaps na privítanie ● autobusovú dopravu z Bratislavy ● program ako je uvedený, so všetkými vstupmi vrátane lanoviek ● Neobmedzený vstup do krytej plavárni s vírivkami ( 5min.pešo od penziónu) ● lehátka v záhrade na opaľovanie ● horský bicykel na 1deň zadarmo, alebo elektrický bicykel so zľavou ● sprievodcu počas celej doby zájazdu● poistenie CK pre prípad úpadku.
    nezahŕňa: príplatok za 1-posteľ.izbu-36€/pobyt, komplexné cest. poistenie – 20€/pobyt zahŕňajúce aj poistenie storna zo zdravotných dôvodov

    *zmena programu najmä z poveternostných podmienok je vyhradená