Považie, Dubnický kaštieľ a noc tajomných svetiel na hrade Beckov

Považie, Dubnický kaštieľ a noc tajomných svetiel na hrade Beckov

Spoznajte dejiny rímskeho i stredovekého Laugarícia, a vychutnajte si pohľad na dnešnú „perlu Považia,“ ako aj na jednu z najväčších a najhodnotnejších historických stavieb Slovenska, nedávno zrekonštruovaný dubnický kaštieľ, či zaujímavú akciu – noc tajomných svetiel na hrade Beckov – objavte s nami ďalšiu časť krásneho Považia.

Prvá zastávka bude v trenčianskom kraji, kde nás čaká nedávno zrekonštruovaný Dubnický kaštieľ zo 17. stor. V rámci prehliadky uvidíme vzácny historický nábytok, zbierku starodávnych zbraní, či exkluzívnu kolekciu illešházyovských portrétov. Vo francúzskom parku je okrem vzácnych drevín z 19. stor. vyhliadková veža, pod ktorou je umelá jaskyňa Grota. Po prehliadke ešte krátka zastávka v meste, individuálne voľno na kávu, či obed.

V skorých poobedňajších hodinách presun do perly Považia, do Trenčína. Navštívime tu najväčšiu atrakciu mesta –Trenčiansky hrad. V neposlednom rade nám hradná skala pripomenie rímske časy, keď sa Trenčín nazýval ešte Laugarício.

Cestou domov nás čaká zaujímavá zastávka na hrade Beckov. Každý rok v období „dušičiek“ láka hrad svojich návštevníkov večernými hranými prehliadkami. Tie tohoročné by sa mali zamerať na Stridžie dni, ktoré štandardne začali na Katarínu a končili 21.decembra. Tohtoročné večerné prehliadky budú niesť názov Stridžie dni a prevedú návštevníka nočným hradom, kde nejeden temný kút môže skrývať rôzne tajomstvá. Počas približne hodinovej prehliadky sa zabavíte, poučíte a budete sa samozrejme aj trošku báť. Pred prehliadkou si v pivničných priestoroch hradu pozrieme výstavu pod názvom Noc tajomných svetiel. Návštevník sa z nej dozvie ako sa líšia zvyklosti počas sviatkov všetkých svätých u nás od tých na západe. Večer príchod do Bratislavy.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
25

termín: 26. 10. 2019

Cena  zahŕňa:  dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom • sprievodca zájazdu •  poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:  vstup na výstavu noc tajomných svetiel + prehliadka Stridžie dni • prehliadka dubnického kaštieľa + grotta s vyhliadkovou vežou – dosp. 4€, senior 2€ • prehliadka Trenčianskeho hradu – malý okruh – dospelý 5,50€, senior 4,50€