Poznávací zájazd do Andalúzie

Andalúzia

Andalúzia – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

PROGRAM

Odlet z Bratislavy s leteckou spoločnosťou Ryanair. Predpokladané odletové časy: Bratislava – Malaga: 16:15 – 19:55, stretnutie so slovenským sprievodcom, transfer na ubytovanie.

Ubytovanie

1. Sol Principe 4* (cena 780€/os./raňajky)
Hotel ponúka vonkajšie bazény v tvare lagúny, tropické záhrady a vyhrievaný krytý bazén. Nachádza sa na pobreží Playamar v letovisku Torremolinos. Izby sú jednoducho zariadené a majú balkón s výhľadom na more alebo na bazén. Každá z nich je vybavená minichladničkou . Trezor si môžete prenajať.

2. Puente Real 4* (cena 820 €/os./ polpenzia)
Rozsiahly komplex hotela sa nachádza uprostred tropických záhrad na pláži Los Alamos. Je situovaný v kľudnejšej časti Torremolinnos pri pláži, od ktorej ho oddeľuje pobrežná promenáda. Od Málagy je vzdialený 8,5 km. Vzdialenosti: pláž 20 m, centrum (Torremolinos) 2,5 km. Ubytovanie – dvojlôžkové izby, možnosť prísteliek, trezor, WiFi (oba za poplatok), chladnička , sušič na vlasy balkón. recepcia, WiFi v lobby (zdarma) internetový kútik (za poplatok), reštaurácia, bar, 2 bazény (jeden s morskou vodou), ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma), veľká záhrada, multifunkčné športové ihrisko

VÝLETY

2.DEŇ
Granada a Alhambra

Po raňajkách sa vydáte spoznať krásy Granady a Alhambry. Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí posledej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba.

3. deň
Gibraltar

Máme pred sebou kompletnú obhliadku Skaly – The Rock – klimatizovanými mikrobusmi. Uvidíme dva kontinenty, Stredozemné more a Atlantický Oceán, tri štáty a porozumieme prečo bolo a je toto miesto strategické. Čaká nás Europa Point, Heraklove stĺpy, jaskyňa Svätého Michala, vstúpime do obranných tunelov, ktoré boli do skaly hĺbené už od 17. storočia, spoznáme lokálnych a drzých obyvateľov na vrchu skaly – makaky. Ďalej Downtown s typickými double-deckermi, červené poštové schránky, typické Fish and Chips, Casemates square s obchodíkmi bez cenoviek, prechod cez pristávaciu dráhu letiska, a to všetko s jedinečným výhladom na Gibraltarský prieplav.

4. deň
Tangier

(na tento výlet je potrebné cestovať s pasom platným ešte 6 mesiacov po návrate)
Vydáte sa spolu spoznať krásy Maroka. Cesta do Afriky sa začína rýchlym trajektom (približne 50 minút). Zakotvíme v prístave mesta Tangier a spoločne s lokálnym sprievodcom sa začne prehliadka mesta. Uvidíme panoramatický výhľad na mesto a prístav. Z autobusu si obzrieme rezidenciu guvernéra a letné sídlo kráľa a povozíme sa aj na ťavách. Ukážeme si takisto niektoré zo štvrtí, ako napríklad taliansku, španielsku, anglickú a americkú štvrť. Každá z nich má svoj vlastný kostol, školu a veľvyslanectvo. Budeme pokračovať v prehliadke najzaujímavejších zákutí Tangieru, ako sú Kasbah (bývalý sultánov palác), Medina (stará štvrť), Zoco (trhovisko), centrum mesta atď. Po obede v miestnej reštaurácii navštívime berberskú lekáreň, kde nám budú prezentované kozmetické a farmaceutické výrobky a takisto korenia, ktoré sa používajú v marockej kuchyni. Budete mať takisto čas na nákupy suvenírov na typickom trhu, ako napríklad papuče, kožené výrobky a remeselnícke výrobky.

5. - 7. deň

Pobyt pri mori, príp. ďalšie výlety navrhnuté slovenským delegátom (fakultatívne).

8. deň

Check out z hotela do 10:00, možnosť úschovy batožiny v hoteli. Cca 18:00 transfer na letisko, odlet do Bratislavy. Predpokladané odletové časy: Malaga – Bratislava: 20:30 – 23:50.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
780 € s raňajkami, (resp. 840 € s polpenziou)

termín: 7. – 14. okt. 2019

Cena  zahŕňa: Leteckú dopravu Bratislava – Malaga – Bratislava • všetky letiskové a palivové poplatky • 20 kg podpalubná batožina • prednostný vstup do lietadla • slovenský sprievodca počas výletov • 1- dňový výlet Granada a Alhambra vrátane vstupu do palácov v Alhambre • 1 dňový výlet Gibraltár, zahrnutý je vstup do St.Michael´s Cave Under Sige Tunnels • 1 dňový výlet Maroko – Tangier (zahrnutý je transfer, obhliadka starého Tangeru, trh v Medine, obed, nášteva mastičkára a fabriky na koberce) • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli vo vybranom hoteli s uvedenou stravou • transfer letisko – hotel – letisko • poistenie insolventnosti CK         

Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie (vybavíme) • 1-posteľová izba (+ 17€/noc) • ďalšie výlety (cca 30-60€) • predĺženie pobytu o 4 alebo 7 nocí (cca 50€/os/noc)