Poznávací zájazd do Andalúzie

Andalúzia

Andalúzia – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

PROGRAM

Odlet z Bratislavy s leteckou spoločnosťou Ryanair. Predpokladané odletové časy: Bratislava – Malaga: 16:15 – 19:55, stretnutie so slovenským sprievodcom, transfer na ubytovanie, večera.

Ubytovanie

Pyr Marbella 4*,  Marbella – pôvodne malá osada, zničená po vojne sa vďaka bohatému markízovi Ricardovi Sorianovi a jeho synovcovi Alfonsovi von Hohenlohemu stala miestom stretnutí a oddychu aristokratov, filmových hviezd (Sean Connery, George Clooney, atď.) a mnohých ďalších bohatých návštevníkov, čo prispelo k nebývalému rozmachu. Dodnes túto časť histórie pripomína prestížny Marbella Club, či zo začiatku sedemdesiatych rokov budovaný luxusný jachtový prístav – Puerto Banús. Tu, v centre prístavu Puerto Banús, 300 metrov od pláže, sa nachádza náš hotel. Má 2 bazény s ležadlami. Osušky si môžete požičať na zálohu. V areáli hotela sa nachádzajú aj tenisové kurty a kaviareň.

VÝLETY

2.DEŇ
Granada a Alhambra

Po raňajkách sa vydáte spoznať krásy Granady a Alhambry. Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí posledej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba.

3. deň
Gibraltar

Máme pred sebou kompletnú obhliadku Skaly – The Rock – klimatizovanými mikrobusmi. Uvidíme dva kontinenty, Stredozemné more a Atlantický Oceán, tri štáty a porozumieme prečo bolo a je toto miesto strategické. Čaká nás Europa Point, Heraklove stĺpy, jaskyňa Svätého Michala, vstúpime do obranných tunelov, ktoré boli do skaly hĺbené už od 17. storočia, spoznáme lokálnych a drzých obyvateľov na vrchu skaly – makaky. Ďalej Downtown s typickými double-deckermi, červené poštové schránky, typické Fish and Chips, Casemates square s obchodíkmi bez cenoviek, prechod cez pristávaciu dráhu letiska, a to všetko s jedinečným výhladom na Gibraltarský prieplav.

4. deň
Tangier

(na tento výlet je potrebné cestovať s pasom platným ešte 6 mesiacov po návrate)
Vydáte sa spolu spoznať krásy Maroka. Cesta do Afriky sa začína rýchlym trajektom (približne 50 minút). Zakotvíme v prístave mesta Tangier a spoločne s lokálnym sprievodcom sa začne prehliadka mesta. Uvidíme panoramatický výhľad na mesto a prístav. Z autobusu si obzrieme rezidenciu guvernéra a letné sídlo kráľa a povozíme sa aj na ťavách. Ukážeme si takisto niektoré zo štvrtí, ako napríklad taliansku, španielsku, anglickú a americkú štvrť. Každá z nich má svoj vlastný kostol, školu a veľvyslanectvo. Budeme pokračovať v prehliadke najzaujímavejších zákutí Tangieru, ako sú Kasbah (bývalý sultánov palác), Medina (stará štvrť), Zoco (trhovisko), centrum mesta atď. Po obede v miestnej reštaurácii navštívime berberskú lekáreň, kde nám budú prezentované kozmetické a farmaceutické výrobky a takisto korenia, ktoré sa používajú v marockej kuchyni. Budete mať takisto čas na nákupy suvenírov na typickom trhu.

5. deň

Pobyt pri mori.

6. deň
Cordoba

Založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom. Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu.

7. deň
Sevilla

Hlavné mesto Andalúzie s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza vo výške iba 10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda – zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta.

8. deň

Check out z hotela do 10:00, možnosť úschovy batožiny v hoteli. Cca 18,00 transfer na letisko, odlet do Bratislavy. Predpokladané odletové časy: Malaga – Bratislava: 20,30-23,50

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
899

termín: 30. marec – 6.apríl | 11. – 18. máj 2020

Cena  zahŕňa: Leteckú dopravu Bratislava – Malaga – Bratislava • všetky letiskové a palivové poplatky • 20 kg podpalubná batožina • prednostný vstup do lietadla • slovenský sprievodca počas výletov • výlet Granada a Alhambra vrátane vstupu do palácov v Alhambre • výlet Gibraltár, zahrnutý je vstup do St.Michael´s Cave Under Sige Tunnels • 1 dňový výlet Maroko – Tangier (zahrnutý je transfer, obhliadka starého Tangeru, trh v Medine, obed, nášteva mastičkára a fabriky na koberce) • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli s polpenziou • transfer letisko – hotel – letisko • poistenie insolventnosti CK         

Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie (vybavíme) • 1-posteľová izba (+ 17€/noc) • predĺženie pobytu o 4 alebo 7 nocí – cca 50€/os/noc)