Relaxačný pobyt s poznávaním Košíc a okolia

v krásnom tichom prostredí, asi 20km od centra mesta Košice sa nachádza náš 3* hotel Lesanka. Okrem bohatého vnútorného vybavenia ( bazén, fínska a infra sauna, vírivka, bowling, biliard, šachy,  WIFI…) ponúka možnosti vychádzok v areáli a v okolí priehrady Ružín (200m). Pozývame Vás na relaxačný pobyt.
relaxačný pobyt

1.deň – Odchod vlakom z Bratislavy z hl. stanice o 10,13, príchod do Košíc o 16,03. odtiaľ bude transfer do hotela, kde začína náš relaxačný pobyt. Ubytovanie, večera.

http://www.pixabay.com

2.deň – celodenný výlet do Košíc, prehliadka so sprievodcom.  Objavíme fascinujúce skvosty Košíc s pohnutou históriou a opradené legendami. Zoznámime sa s najvýznamnejšími stavbami v centre mesta ako sú Dóm Sv. Alžbety, Urbanova veža, Košické štátne divadlo, spievajúca fontána či historická radnica, alebo objavíme Košický zlatý poklad.

3.deňrelaxačný deň – prechádzky po okolitej prírode, napr. k Ružínskej priehrade ( 200 m od hotela), bazén, wellness v saune a vírivke, bowling a i. Masáže (extra poplatok). Po večeri transfer do Košíc k spievajúcim fontánam, na drink na Hlavnom námestí, príp. divadlo.

4.deň – celodenný výlet do Prešova a následne Bardejova so sprievodcom. V Prešove je ústrednou dominantou monumentálny rímskokatolícky farský kostol sv. Mikuláša z polovice 14. storočia s vysokou vežou. Pozrieme si Rákócziho palác, ktorý je v súčasnosti sídlom múzea. Oproti Neptúnovej fontáne v parku na námestí sa nachádza budova radnice –  dnes vinárske múzeum.

Najcennejším objektom južnej časti námestia je  gréckokatolícka katedrála sv. Jána Krstiteľa z 18. storočia, ktorá tvorí jeden celok so sídelným biskupským palácom tejto cirkvi a gréckokatolíckou bohosloveckou fakultou.

www.gopresov.skV Bardejove si pozrieme zachovalé stredoveké centrum, ktoré je od roku 2000 zapísané medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO. Centrum mesta tvorí Radničné námestie, ktoré z troch strán obkolesuje 46 meštianskych domov na úzkych stredovekých parcelách. Uprostred sa vyníma Bazilika Minor sv. Egídia, pred ktorou je možné obdivovať pôvodnú dvojicu zvonov Ján a Urban. Bazilika sv. Egídia pochádza z polovice 14. storočia a obsahuje jedinečnú kolekciu 11 neskorogotických krídlových oltárov. Skúsite si výstup na vežu baziliky. Najkrajší výhľad na mesto si tu návštevník užije z jej 6. poschodia.

Termín: 26.-30.jún.2023
Cena: 259€/os.

Zahŕňa: Ubytovanie 4 noci v  dvojlôžkovej izbe* Raňajky formou bufetu* večere* bazén – hodinový vstup denne, *bowling – 2 hodiny hracieho času, *biliard, *stolný futbal, * autobusová doprava podľa programu  *sprievodca na celý pobyt a prehliadku Košíc, Prešova a Bardejova

Nezahŕňa: vlaková preprava do Košíc a späť, príplatok za 1-posteľovú izbu – 40€, vstupy do pamiatok a ostatné služby nespomenuté v programe, * vstup do sáun a jacuzzi – poplatok 6eur/osoba/90min