Španielsko – Costa Dorada

Španielsko, Costa Dorada

Program s EU dotáciami pre seniorov 55+

Pobrežie Costa Dorada, ktoré znamená v preklade zlaté, sa rozprestiera cca 100 km južne od Barcelony. Costa Dorada má až 63km širokých piesočnatých pláží s pozvoľným vstupom do mora, v ktorom sa dá kúpať až 8 mesiacov v roku. Pobrežie je tvorené typickými španielskymi rybárskymi dedinkami, medzi ktorými stoja novo vybudované rekreačné strediská. Vnútrozemie je posiate vinohradmi a olivovými či mandľovými sadmi.

Hotely zapojené do programu pre seniorov 55+, 3* napr. 4R Hotels4* Best San Francisco sú klimatizované, s 2 posteľovými izbami s možnosťou prístelky, s kúpeľňou a balkónom, a nachádzajú sa v oblasti Salou. Hotely majú veľa zábavných a športových možností (animácie, stolný tenis, billiard, bowling, aerobik, aqua fitness, ai.).

Plná penzia. Všetky jedlá sú podávané formou bufetu so stredomorskou a medzinárodnou kuchyňou aj vegetariánske a dietetické jedlá, nápoje k obedu a večeri (víno/voda).

Salou je moderné miesto plné života, hotelov, reštaurácií, obchodov a barov. Pláže a morská voda v tejto oblasti patria k najčistejším z celého pobrežia Costa Dorada. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetelná fontána v Salou, starý rybársky prístav v Cambrili, aquapark v La Pinede a zábavný park PortAventura

Zájazd zahŕňa aj výlet do historického mesta Tarragona. Nájdeme tam veľa historických pamiatok, tie najstaršie pochádzajú z rímskych čias, kedy mestečko bolo hlavným mestom tunajšej rímskej provincie, vyhlásilo UNESCO v roku 2000 za pamiatku svetového kultúrneho dedičstva. Navštívime amfiteáter z 2. storočia pred n. l., pre 13 000 divákov. V samotnom amfiteátri neskôr postavili malý kostol, ktorý potom rozšírili na baziliku.

  • Cena za os. v 3* hoteli
  • cena za os. v 4* hoteli

23. - 30. sep.     |     580€

30. sep. - 7. okt.     |     580€

23. sep. - 7. okt.     |     850€

23. - 30. sep.     |    610€

30. sep. - 7. okt.     |    610€

23. sep. - 7. okt.     |     910€