Thajsko - all inclusive poznávací zájazd
2024

Thajsko ponúka všetko čo si dovolenkujúci človek môže priať: tropické podnebie, exotickú kultúru, ohromujúce scenérie a nepreberné možnosti na oddych i zábavu. Nezáleží na tom čo ste prišli hľadať, Thajsko má niečo pre každého.

1. deň
odchod Viedeň – Bangkok

2. deň
Bangkok

Objavíme každodenný život v Bangkoku – zvezieme sa metrom a následne vyskúšame vodné taxi na rieke Chao Phraya, smerom k mólu v Tha Tien. Navštívime Veľký palácWat Phra Kaew, v ktorom sa nachádza Smaragdový Buddha. Pokračovať budeme návštevou Wat Po a ochutnáme „kai kratiem“ – pražené kurča s cesnakovo – sójovou omáčkou. Popoludní objavíme Chinatown – Yaowarat a živý trh s kvetmi.

3. deň
Bangkok – Damnoen Saduak – Kanchanaburi (190km)

Najprv sa zastavíme v továrni na výrobu kokosového cukru. Navštívime na loďke aj slávne Damnoen Saduak – plávajúce trhy. V Kanchanaburi ochutnáme „kaeng kai baan“ – karí kura, ktoré je špecialitou tohto mesta.  V popoludňajších hodinách sa prevezieme vlakom po svetoznámej dychberúcej železnici Death Railway. Následne transfer do River Kwai Village Resort

4. deň
Kanchanaburi – Ayutthaya – Lopburi – Phitsanuloke (380km)

Odchod do bývalého hlavného mesta Siamského kráľovstva – Ayutthaya, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Navštívime Wat Phra Mongkhon Bophit, v ktorom sa nachádza veľký bronzový obraz Budhu, chrám Wat Phra Si Sanphet a chrám Wat Lokayasutharam. V miestnej reštaurácii si dáme „pad thai“ a teda vyprážané rezance so sójovou omáčkou a krevetami. Večer sa (za príplatok) prevezieme rikšou a navštívime Chrám opíc.

5. deň
Phitsanuloke – Sukhothai – Lampang – Chiang Mai (375km)

Transfer do historického mesta Sukhothai, ktoré je tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Navštívime Wat MahathatWat Sra Sri. Starobylé mesto si budeme môcť prezrieť peši, alebo jazdou na bicykloch. Skúsime „tom ka kai“ čo je kuracia kokosová polievka, ochutená citrónovou trávou.

6. deň
Chiang Mai

Budeme pozorovať ranný dlhý sprievod mníchov po meste, vedený najstarším mníchom . Pozrieme sa do Doi Suthep, jedného z najväčších budhistických chrámov v Thajsku a ochutnáme národný nápoj – SangSom. Rozmanitosť severných remesiel a obchod s lakmi, hodvábom a šperkami uvidíme v dedine Sankhamphaeng. Večer si vychutnáme Kantoke večeru so severnými tradičnými tancami. Môžeme si tiež vychutnať  skvelú thajskú masáž. Večer budeme mať voľný čas na preskúmanie nočného trhoviska v Chiang Mai.

7. deň
Chiang Mai – Lampang – Tak (300km)

Transfer na Lampang. Po ceste sa zastavíme na miestom trhu a v barmskom chráme. Na obed si pochutnáme na karí kurati, pripravenom na spôsob receptu zo Severného Thajska. Po obede sa presunieme do mesta Tak a navštívime priehradu Phumipol.

8.-9. deň: BANGKOK – VIEDEŇ

Po ceste do Bangkoku sa zastavíme v Lopburi v Opičej svätyni. Večer transport na letisko a let do Viedne alebo predĺženie pobytu.** (viď nižšie)

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1875 € / os.

Termín: 2024

Možnosť predĺženia pobytu na 2. najväčšom thajskom ostrove – Koh Chang. Pripravíme podľa Vašich predstáv (napr. 3 dni/2 noci v luxusnom rezorte s polpenziou a prepravou z/do Bangkoku +490€/os.).

Cena zahŕňa: 

Letenka Viedeň-Bangkok a späť vrátane všetkých poplatkov ● transfery ● 7 nocí v 4* hoteloch, v dvojlôžkových izbách ● strava ako je uvedené ● Výlety a návštevy uvedené v programe, so všetkými vstupmi a vlakovým lístkom druhej triedy ● slovensky hovoriaci sprievodca )

Cena nezahŕňa:

Cestovné poistenie (vybavíme) príplatok za jednolôžkovú izbu (186€) ● sprepitné ani iné vedľajšie výdaje