Vianočná Viedeň, 10.dec.2022

Vianočná Viedeň – predtým ako si ju vychutnáme na trhoch si spravíme prehliadku mesta – sprievodca Vás zoznámi s najvýznamnejšími historickými pamiatkami – Námestie Márie Terézie, Kráľovský palác Hofburg , Opera, Radnica, katedrála či Dóm sv. Štefana.

Vianočná Viedeň – vvip.sk

Vianočnú romantiku zažijeme najprv v honosnom prostredí zámku Schönbrunn
Vianočný trh sa rozprestiera v nádhernom historickom prostredí. Okrem vareného vína a vianočných dobrôt tu nájdeme aj rakúske umelecké remeslá, originálne námety na darčeky, ručne vyrobené vianočné ozdoby…
V prípade záujmu môžeme navštíviť zámok Schönbrunn, ktorý obývala Mária Terézia, František Jozef I. a cisárovná Sissi. Uvidíte interiér zámku vrátane cisárskych apartmánov. Verili by ste, že má zámok až 1440 miestností? 

(Weihnachtsmarkt Schloß Schönbrunn © www.weihnachtsmarkt.co.at; Photo: Andreas Tischler)

Neskôr sa presunieme do historického centra Viedne, na najznámejšie a najkrajšie trhy – na Christkindlmarkt. Toto je pravá Vianočná Viedeň. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz). Nechajme sa zlákať na vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče, nádherné vianočné ozdoby, doplnky a hračky z dreva i keramiky v niektorom z viac ako 150 stánkov. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program. Môžeme sa  tiež tešiť na vianočné špeciality – viedenské varené víno alebo punč, kulinárske špeciality akými sú viedenské praclíky, jablká v čokoláde alebo v karameli, polievku v bochníku chleba, prípadne pravý viedenský rezeň, alebo slávnu sacherovu tortu so šľahačkou a s viedenskou kávou.

Vianočná Viedeň – vvip.sk

Vianočná Viedeň a jej trhy sú lákadlom pre návštevníkov všetkých vekových kategórií z celého sveta. Dnešný deň si naozaj užijete jej atmosféru.

Odchod z Viedne do Bratislavy vo večerných hodinách.

Termín: 10.dec.2022

Cena:30€ zahŕňa dopravu, sprievodcu, povolenie vjazdu do mesta autobusom počas adventu, poistenie CK proti úpadku.
Predpokladaný odchod z Bratislavy bude o 8.30