Vianočné trhy v Dolnom Rakúsku

Kláštorné trhy v Göttweigu, adventný koncert, prehliadka kláštora Dürnstein a vianočné trhy

https://www.dolne-rakusko.info/vyletne-ciele/a-klastorstiftgoettweig

Kláštor Göttweig tróniaci na špici južného brehu Dunaja patrí už od r. 1094 benediktínom. V čase adventu tu prebiehajú  kláštorné adventné trhy, ktoré ponúkajú kláštorné špeciality, rôzne vianočné ozdoby či remeselnícke výrobky.
Určite nevynechajte panoramatickú terasu reštaurácie kláštora, z ktorej sa ponúka prekrásny výhľad na celé údolie Dunaja.
Tu odporúčame ochutnať benediktínsku tortu, ktorá  sa tu podáva podľa originálneho kláštorného receptu z roku 1401!  Vianočné  trhy vystrieda hodinový adventný koncert v kostole kláštora, kde máme máme rezervovaný  vstup.

V poobedňajších hodinách sa presunieme na druhú stranu Dunaja do mestečka s rozprávkovým výhľadom a bohatou históriou. Dürnstein sa pýši tým, že bol u nich 2 roky väznený anglický kráľ Richard Levie srdce. Ale o tom, aj o histórii už viac od sprievodcu.
Mestečko spolu so svojim zámkom, kláštorom, zrúcaninou hradu ako aj polohou v strede Wachau dokáže vyčarovať naozaj neopakovateľnú vianočnú atmosféru. Organizátori sľubujú ten  najlepší punč,  najšpičkovejšie varené víno, najchutnejšie delikatesy či najjemnejšie pečivo. Po príchode do Dúrnsteinu spoločná komentovaná prehliadka kláštora, ktorého charakteristická modro-bielu veža láka návštevníkov už zďaleka. Následne voľno – vianočné trhy až do odchodu.

https://www.dolne-rakusko.info/vyletne-ciele/a-zrucanina-hradu-duernstein

Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Termín: 3.12.2022
Cena 30 € zahŕňa:   

– dopravu luxusnom autobusom

– sprievodca zájazdu

– poistenie CK proti insolvencii

Cena nezahŕňa:

– komplexné cestovné poistenie- 4€

– adventný koncert v kláštore Göttweig + vstup na adventné trhy – 11€

– vstup na spoločnú prehliadku do kláštora Dürnstein – 7€