Vianočné trhy v Dolnom Rakúsku

Kláštorné trhy v Göttweigu, adventný koncert, prehliadka kláštora Dürnstein a vianočné trhy

https://www.dolne-rakusko.info/vyletne-ciele/a-klastorstiftgoettweig

Medovníky, vianočné ozdoby, darčeky, koledy a pečivo. Čas do Vianoc je skvelou príležitosťou na návštevu Dolného Rakúska. Vianočné trhy v údolí Wachau patria k najkrajším

Náš výlet začneme v starobylom meste Krems. Prejdeme sa historickým centrom s množstvom palácov, mestskou bránou, kostolom sv. Víta, či ďalšími gotickými pamiatkami. V meste je na rôznych námestíčkach roztrúsených viacero vianočných trhov, ktoré majú pod kulisami stredovekého mestečka výnimočnú atmosféru. Po prechádzke voľno na trhoch v meste. Vedeli ste, že kremžská horčica má svoj domov práve tu? Užite si jej originál s pečenou klobáskou na trhoch…

Krems

Kláštor Göttweig tróniaci na špici južného brehu Dunaja patrí už od r. 1094 benediktínom. V čase adventu tu prebiehajú  kláštorné adventné trhy, ktoré ponúkajú kláštorné špeciality, rôzne vianočné ozdoby či remeselnícke výrobky.
Určite nevynechajte panoramatickú terasu reštaurácie kláštora, z ktorej sa ponúka prekrásny výhľad na celé údolie Dunaja.
Tu odporúčame ochutnať benediktínsku tortu, ktorá  sa tu podáva podľa originálneho kláštorného receptu z roku 1401!  Vianočné  trhy vystrieda hodinový adventný koncert v kostole kláštora, kde máme máme rezervovaný  vstup.

Poslednou zastávkou našej cesty sú neďaleké Kittenbergské záhrady, ktoré sa počas adventu premenia na predvianočnú rozprávkovú krajinu a po zotmení sa záhrady ocitnú v obrovskom mori vianočných svetielok. Súčasťou záhradného komplexu je aj obrovský výpredaj najrôznejších vianočných ozdôb a doplnkov, vhodných nielen do záhrady. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

https://www.kittenberger.at/veranstaltungen/2022/12

Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Termín: 26.11.2022
Cena 35 € zahŕňa:   

– dopravu luxusnom autobusom

– sprievodca zájazdu

– poistenie CK proti insolvencii

Cena nezahŕňa:

– komplexné cestovné poistenie- 5€

– adventný koncert v kláštore Göttweig + vstup na adventné trhy – 11€

– vstup do adventne vyzdobených Kittenbergských záhrad – 7€