Amsterdam

Amsterdam

1. deň

Pešia prehliadka – uvidíte kostol Saint Nicolaas – symbol Amsterdamu, námestie Dam, Kráľovský palác, radnica, kostol Nieuwe Kerk, trieda Damrak, nákupná ulica Kalverstraat, Princengracht, Herengracht, Begijnhof, Nieuwmarkt so starožitným trhom a budovou Waag, okolie Rembrandtovho domu. Rijksmuseum, Museum van Gogha, a i.

Večer plavba po kanáloch a grachtoch , uličky Amsterdamu – štvrť červených svetiel, coffee shopy.

2. deň

Bicyklovanie v okolí hotela (cca 2 hod).

Skanzen holandských tradícií v Zaanse Schans – veterné mlyny, výroba drevákov, ukážka výroby a ochutnávky syrov s možnosťou nákupu, drevená architektúra zo 17. a 18.storočia. Krátka návšteva starobylej rybárskej osady Volendam.

3. deň

Možnosť výberu:

1. Návšteva slávnej záhrady Keukenhof. Je otvorená len 2 mesiace v roku, počas kvitnutia tulipánov, hyacintov, narcisov a iných jarných kvetov. Pastva pre oči na ploche 32 ha a 15 km chodníkov.

2. Floriada – Transfer do Venlo, dejiska 6. ročníka Floriády – výstavy kvetov, rastlín a záhradníctva, ktorá sa koná raz 10 rokov. „Staňte sa súčasťou divadla prírody“ motto Floriády 2012. Divadlo, v ktorom sa učíte o prírode a od prírody. 5 tematických okruhov na 66 hektároch.

4. deň

Návšteva kvetinového trhu semien a cibúľ na Singli, Diamantovej továrne, kde brúsili Koh-i-Noor.

Individuálne voľno v centre Amsterdamu – možnosť návštevy Rijksmusea, Múzea Vincenta van Gogha alebo Múzea voskových figurín, shopping.

Cca 17,00 transfer na letisko, odlet z Amsterdamu