Dovolenky (nielen) pre Seniorov
Cestovná kancelária V.V.I.P. Travel

Pozývame Vás na Moravu, na festival cesnaku. Je určený pre všetkých zástancov tradičného pestovania kvalitného cesnaku na Uherskobrodsku, stúpencov tradičných remesiel a kultúry a tiež pre gurmánov vyznávajúci tradičnú českú kuchyňu.

Obrovský rakúsky kameňolom Sankt Margarethen neďaleko Viedne sa v lete premení na staroveký Egypt. Strmé kamenné steny, pred nimi obrovská hlava sfingy, vysoké grécke kamene plné hieroglyfov a veľkolepá pyramída s magickým chrámom. Bombastické kulisy Verdiho Aidy vytvoria úchvatný a nezabudnuteľný pohľad na najhranejšiu operu sveta.

Na brehu Dunaja v Rakúsku leží mesto Tulln. Malé útulné mestečko je známe rozprávkovými záhradami, či zachovalými architektonickými pamiatkami pochádzajúcim z vrcholného stredoveku a dokonca aj z rímskych čias. Ale vedeli ste, že sa tu koná aj najväčšia európska výstava kvetov?

Pozývame Vás na 2-dňový výlet do poľských miest Zakopane a Krakow.

Rezort Ayursoma je venovaný „vede o živote“ – alebo ayurvéda. Je súčasťou prestížnej skupiny Somatheeram Group, ktorá bola priekopníkom ajurvédskych nemocníc. Je certifikovaná podľa Národnej akreditačnej rady nemocníc a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a kontroly kvality vlády Indie. Získala tiež certifikát výnimočnosti od Európskeho Auditorského Inštitútu Wellness& Spa.

Pozývame Vás stráviť 5 nezabudnuteľných dní v magickom kraji úchvatných skalných miest, tajomných zákutí a úžasných výhľadov. Pri našich potulkách očarujúcou prírodou objavíme aj niekoľko hradov a zoznámime sa s remeslami, ktoré majú v tejto oblasti svoju tradíciu

V krásnom tichom prostredí, asi 20km od centra mesta Košice sa nachádza náš 3* hotel Lesanka. Okrem bohatého vnútorného vybavenia ( bazén, fínska a infra sauna, vírivka, bowling, biliard, šachy, WIFI…) ponúka možnosti vychádzok v areáli a v okolí priehrady Ružín (200m). My však nebudeme iba oddychovať, ale pozrieme si so sprievodcom najzaujímavejšie pamiatky v Košiciach, Prešove a Bardejove.

Ostrov ležiaci v Stredozemnom mori je tretím najväčším ostrovom. Cyprus ponúka rozmanitú históriu a prírodné krásy. My navštívime južnú, grécku časť, kde budeme ubytovaní v hoteli priamo pri piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora letoviska Coral Bay.

Andalúzia – to sú nielen široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, ale aj úžasné historické pamiatky, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady.. Zažijeme stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

Andalúzia – to sú široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora.
Pobrežie sa volá Costa del Sol – Pobrežie Slnka. Slnko tu svieti vyše 300 dní v roku. Poďte si užiť nákazlivú radostnú a vášnivú atmosféru flamenca, dobrého vína, olív, gazpacha a slnka.

Pozývame vás do oblasti, kde nás čaká chránená prírodná oblasť s viac ako 3000 hodinami slnka ročne, do domova mandarínok, ktoré sa tu pestujú na ploche 20 000 ha. Hovoríme o delte rieky Neretva, ktorá sa okrem bohatého sortimentu rastlín pýši aj 310 druhmi vtákov a 150 druhmi rýb. Zažite krásny jesenný týždeň na Makarskej riviére, v 5* hoteli s polpenziou a okrem plavby za mandarínkami objavíte kúzlo starobylých miest ako Dubrovnik, Split, či orientálny Mostar.

 Iba 30 km (cca 60 min.) od Trivandrumu, hlavného mesta Kéraly, na ostrove neopísateľnej krásy, leží Poovar Island Resort, obklopený kokosovými palmami, nekonečnou zlatou plážou a bujnou vegetáciou. Dostanete sa naň loďkou pozdĺž palmami lemovaných brehov čarovného ramena rieky Poovar.

Pozývame Vás na 3-dňový výlet plný zážitkov – Klobásový festival – tu ochutnáme najlepšie klobásky Maďarska, slávnu barackovicu v pálenici Zwack a termálne kúpele si vychutnáme priamo v našom wellness hoteli.

Jazero Hévíz je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnou vodou na svete. Pozývame Vás na intenzívny kúpeľný pobyt v tomto unikátnom maďarskom mieste.

Pattaya je najnavštevovanejšie dovolenkové stredisko Ázie. Nájdeme tu nespočetné množstvo turistických atrakcií pre každého bez rozdielu veku. Povestný je aj bohatý nočný život, množstvo reštaurácií a barov. Dychberúcu kultúru nám zas ponúkne Kambodža so slávnym Angkor Wat.

Pattaya je najnavštevovanejšie dovolenkové stredisko Ázie. Nájdeme tu nespočetné množstvo turistických atrakcií pre každého bez rozdielu veku. Povestný je aj bohatý nočný život, množstvo reštaurácií a barov. 

      Počas tohto výletu sa môžete tešiť na návštevu troch zaujímavých miest v Nitre a jej okolí. Nadchnú vás svojou krásou i čarovnou atmosférou.

Objavme Východné Čechy – pozývame vás na 2-dňový zájazd, počas ktorého spoznáte rodné mesto významného českého hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu, pozriete sa do zámkov a jedinečných múzeí, zapísaných na zozname UNESCO… (Olešnice – Letohrad – Litomyšl – Nové hrady).

Pozývame vás na jednodňový zájazd do históriou dýchajúceho maďarského mesta Győr, kde si vychutnáte atmosféru vianočných trhov aj zážitok z termálnych liečivých kúpeľov…

Pozývame vás na jednodňový zájazd do čarokrásnej Viedne, kde si vychutnáte atmosféru vianočných trhov aj historickej časti Viedne.

      Pozývame vás vychutnať si príjemnú atmosféru vianočných trhov pod Trenčianskym hradom, spojenú s prehliadkou neďalekého unikátneho Sklárskeho skanzenu, kde uvidíte tradičný spôsob výroby skla…

Pozývame vás na jednodňový výlet. Čaká nás Kremnica – najdôležitejšia mincovňa niekdajšieho Uhorska, ako aj romantická Banská Štiavnica.

Vydajte sa s nami do jedného z najvýznamnejších kultúrnych centier, ktoré tvorí vstupnú bránu do Beskýd a Vsetínskych vrchov. Valašské Meziřičí je mesto s osobitým folklórom, tradíciami i remeslami.