Cestovateľské blogy
Cestovná kancelária V.V.I.P. Travel

Prosecco. Len málokto vie, že prosecco nie je značka vína, ani oblasť, ale odroda vínnej révy. V každom prípade je to najznámejší taliansky nápoj. Samotná odroda má len minimum chuťových vlastností, ktoré robia víno žiaducim. A práve táto kvalita „víno bez vlastností“ bola dôvodom úspechu Prosecca, ktorého história sa začala v 16. storočí.

( blog )

      Karibské súostrovie San Blas alebo v ich rodnom jazyku „Kuna Yala“ sa skladá z asi 350 ostrovov, tiahnucich sa na obrovskú vzdialenosť na atlantickom pobreží Panamy. San Blas je jedným z posledných rajov na Zemi, kam technická civilizácia ešte nedosiahla, dokonale čistá voda a pláže, šumiace kokosové háje, pohostinní domorodci. Prvým z Európanov, ktorý navštívil súostrovie, bol Krištof Kolumbus.

Vitajte v srdci úchvatnej prírody. Francúzske Pyreneje – horské pohorie, ktoré oddeľuje Pyrenejský polostrov od zvyšku Európy, je domovom nespočetných prírodných divov a kultúrnych skvostov. Ponúkame vám jedinečnú príležitosť prežiť niekoľko nezabudnuteľných dní v objatí týchto majestátnych vrcholov a počas tejto cesty zažiť neopakovateľné zážitky.

 Ayurvéda je vhodná pre tých, čo chcú skombinovať exotickú dovolenku so zdravým životným štýlom, chcú sa detoxikovať, zbaviť stresu a problémov súčasnosti – obezity, bolestí chrbtice, kĺbov, ochorení kože, imunity, zbaviť sa alergií. Zvlášť by si ju mali užiť ženy, ktoré roky strávili aktívnou starostlivosťou o domácnosť, deti, prácu a zrazu sa cítia staro a unavene.

Mnohí si pod pojmom „dovolenka v Thajsku“ predstavíme tyrkysové more, biele pláže, skvelé jedlo, nádherné historické pamiatky  a usmiati ľudia. Áno, toto všetko je pravda a takmer každý, kto toto zažil, sa chce vrátiť späť. Thajsko však ponúka aj liečbu tradičnými metódami, ktoré prinášajú skvelé výsledky. A navyše v luxusných podmienkach aj pre najnáročnejších.

Poďte si oddýchnuť a vychutnať atmosféru autentického sicílskeho vidieka. Baglio Occhipinti, luxusne zrenovovaná niekoľko-storočná historická vinárska usadlosť,  obklopená vinicami  a olivovými hájmi, je ideálnym miestom na vychutnanie si skvelých zážitkov, nielen bio organickej stravy, ale aj rôznych aktivít, ako sú kurzy varenia, ochutnávky vín, pikniky, cvičenia jogy alebo jazdy na koni.. Ako využijete relaxačný pobyt- „lenivo“ alebo aktívne?