Bangkok – Chiang Mai – Pattaya.
28.apr.-9.máj 2023 - slovenský sprievodca

1.deň – Odlet z Viedne smer Bangkok

 

Bangkok v noci

2.deň – Po príchode si užijeme plavbu s večerou, aby sme sa oboznámili s atmosférou mesta. Pozrieme si aj  rušnú ulicu Khao San Road, kde zažijeme ozajstný Bangkok, v mnohých stánkoch s jedlom môžeme ochutnať špeciality ako chrobáky, kobylky, škorpióny.


3.deň – Bangkok (výlety po pamiatkach) Zastavíme sa  v chráme Wat Trimitr, ktorý je známy  Zlatým Buddhom. Pokračovať budeme cez Chinatown a uvidíme aj kvetinový trh. Nasleduje chrámový komplex Wat Phra Kaew so Smaragdovým Buddhom a trónovou sálou. Ďalej chrám Wat Pho, ktorý je známym tréningovým centrom tradičných thajských masáží a akupresúry. Cez mesto Thonburi sa vydáme na plavbu loďkou. Prehliadka bude zakončená chrámom úsvitu Wat Arun, ktorý vyniká fasádou z porcelánovej mozaiky

Bangkok - starobylé pamiatky

 

https://www.tourismthailand.org/home

4. deň– Bangkok – Ayutthaya.

Odchod do bývalého hlavného mesta Siamského kráľovstva – Ayutthaya, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Navštívime Wat Phra Mongkhon Bophit, v ktorom sa nachádza veľký bronzový obraz Budhu, chrám Wat Phra Si Sanphet a chrám Wat Lokayasutharam. V miestnej reštaurácii si dáme „pad thai“ a teda vyprážané rezance so sójovou omáčkou a krevetami.

Aj my sa ponoríme do čarov thajskej kuchyne. Pripravíme si tradičný thajský obed a kuchár-učiteľ nám priblíži aj detaily o populárnych dezertoch a sladkostiach.

5. deň– plávajúce a vlakové trhy

výlet na plávajúce trhy Damuan Saduak a návšteva Vlakového trhu, v odpoludňajších hodinách návrat do hotelu v Bangkoku.


6. deň– Bangkok – Chiang Mai

Transfer na letisko a let do Chiang Mai.

Navštívime chrám Wat Phra That Doi Kham, ktorý bol postavený na konci 17.st. Známy je 17- metrovou sochou sediaceho Buddhu. Následne pôjdeme do dedinky s názvom Baan Tawai, kde si prezrieme ručne robené výrobky z dreva, bambusu, ratanu, hodvábu, skla a keramiky. Pokračujeme výletom loďou po rieke Ping. Navštívime dedinu Hmong a ľudí z kmeňov Akha, Meaq a Karen, ktorí nám priblížia fakty o životnom štýle a kultúre thajských etnických skupín. Na konci exkurzie pôjdeme do botanickej záhrady kráľovnej Sirikit.

 

7. deň – Chiang Mai

Pozrieme si sloní sirotinec. Ako jedny z prvých začali aktivisti zachraňovať slony a vytvárať im nový prirodzený domov. Stále budete v interakcii so slonmi (kŕmiť ich, hladkať, kúpať), ale nie je im žiadnym spôsobom ublížené.
Navštívime tiež Doi Suthep – nadherný zlatý chrám na vrchole nad mestom. Je odtiaľ naozaj krásny výhľad na mesto a okolitú prírodu. Pre Thajcov je to často posvätné miesto a možno budeme mať šťastie a natrafíme aj na miestne ženy so ,,žirafím krkom“

8. deň– Chiang Mai – Pattaya

Presunieme sa na letisko a letíme späť do Bangkoku a odtiaľ presun do Pattaye– jedno z najobľúbenejších ázijských letovísk. Nočný život, tropická vegetácia, lokálne pamiatky, športové aktivity, plážové atrakcie, ale aj veľa iného. Na svoje si tu príde naozaj každý.

9. deň– Pattaya

Celý deň môžeme venovať relaxácii na krásnej pláži alebo spoznávať okolie

10. deň– Pattaya – výlet na koralový ostrov

Výlet loďou na Koralový ostrov, vrátane obeda.

11. deň – Relax na pláži. Popoludní transfer na letisko Bangkok , večerný odlet do Európy

Cena 1989 € zájazdu zahŕňa:
– letenka Viedeň-Bangkok a späť, letenka Bangkok-Chiang Mai a späť, všetky letiskové poplatky, 20kg batožiny do podpalubia, slovenský sprievodca, ubytovanie v 4*hoteloch s raňajkami, všetka pozemná doprava v Thajsku, plavba na lodi s večerou, výlet loďou, kurz varenia thajského jedla. Poistenie CK proti insolventnosti