FRANCÚZSKE PYRENEJE
Poďte s nami objavovať úžasnú prírodu a atmosféru majestátnych hôr.

      Vitajte v srdci úchvatnej prírody.  Francúzske Pyreneje – horské pohorie, ktoré oddeľuje Pyrenejský polostrov od zvyšku Európy, je domovom nespočetných prírodných divov a kultúrnych skvostov. Ponúkame vám jedinečnú príležitosť prežiť niekoľko nezabudnuteľných dní v objatí týchto majestátnych vrcholov a počas tejto cesty zažiť neopakovateľné zážitky.

1. Pohľad na Históriu: Katedrála Sainte-Márie a dedinka Saint Márie de Comminges

      Náš prvý deň začneme pútavou prehliadkou katedrály Sainte-Marie a dedinky Saint Marie de Comminges. Románska katedrála s bohatou históriou a gotickou architektúrou nás vtiahne do dávnych čias. Poznáte príbehy, ktoré sa skrývajú za jej múrmi a zistíte, prečo je miestom pútnikov do Santiago de Compostela.

2. Louronské Údolie: Klenot Tradičných Pyrenejských Dediniek

      Louronské údolie vás okúzli svojou nezameniteľnou krásou a pokojnou atmosférou tradičných pyrenejských dediniek. Prechádzka týmito malebnými dedinkami vás zavedie k nádherným románskym kaplnkám so svojimi fascinujúcimi nástennými freskami a pozoruhodnými historickými pamiatkami.

3. Jazero Génos-Loudenvielle: Oáza Pokoja a Aktivity

      V srdci údolia leží jazero Génos-Loudenvielle, miesto, kde sa stretáva krása prírody s rôznorodými voľnočasovými aktivitami. Preslávené športové udalosti, ako je Tour de France, a množstvo vodných športových možností ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

4. Pic du Midi de Bigorre: Výhľad na Svety a Hviezdy

Nezabudnuteľné zážitky čakajú na vrchole Pic du Midi de Bigorre, kde sa nachádza astronomické observatórium. S panoramatickým výhľadom na Pyreneje sa vám naskytne príležitosť sledovať krásu neba aj zeme z jedinečného uhla pohľadu.

5. Lurdy: Mesto Viery a Zázrakov

      Navštívte svetové mesto viery a zázrakov – Lurdy, ktoré každoročne privíta milióny pútnikov z celého sveta. Povestné zázračné pramene a spirituálna atmosféra robia z tohto miesta jedno z najvýznamnejších katolíckych pútnických miest na svete.

6. Cirque de Gavarnie: Div Prírody v Srdci Pyrenejí

      Cirque de Gavarnie, jeden z najväčších prírodných divov Francúzska, vás ohromí svojou ohromujúcou krásou a majestátnymi rozmermi. Obdivujte jedinečný tvar tohto kolosea prírody a pozrite sa na jeden z najvyšších európskych vodopádov.

7. Prírodný Oddych v Cauterets

      Po dni plnom dobrodružstiev si doprajte zaslúžený oddych v kúpeľoch Les Bains du Rocher. Tieto termálne kúpele vás zahrejú a zrelaxujú svojimi teplými vodami a ponúknu vám možnosť načerpať novú energiu a pokračovať v objavovaní krás Pyrenejí.

 

Kontaktujte Nás a Objavte Krásy Francúzskych Pyrenejí S Nami!

Ak túžite zažiť túto neopakovateľnú cestu plnú dobrodružstiev a objavovania, neváhajte nás kontaktovať. Nezabudnuteľný letecký zájazd do srdca Francúzskych Pyrenejí plánujeme uskutočniť v máji 2025, alebo podľa Vašich požiadaviek.