Galícia – La Coruña

Región Galícia spojuje s Portugalskom rieka Mino. Pobrežie prechádza do Atlantického oceánu. Galícia je pomerne chudobná. Od zvyšku Španielska sa príroda líši zelenou lesnatou krajinou (prší tu viac ako 300 dní v roku) s množstvom riek, jazierok a vodopádov. 
La Coruña, druhé najväčšie mesto Galície si kedysi vybral Caesar ako prístupový bod k obchodníkom na pobrežie severného Španielska a Francúzska. Nachádza sa tu jediný dodnes funkčný maják na svete z rímskych dôb Torre de Hércules (UNESCO). Kdekoľvek v A Corune ste, nikdy nie ste ďaleko od pobrežia, ktoré má dĺžku až 9 km a jazdia popri ňom pobrežné električky. A miestne tapas z morských rýb a plodov sú vraj najlepšie na svete.

La Coruna

1. deň

Výstup na maják (234 schodov). Castelo de San Anton Aquarium Finisterrae, morské múzeum. Plavba na rybárskych loďkách, možnosť lovu rýb, ustríc, krabov a mušlí.

2. deň

Výlet na k najzápadnejšiemu bodu Európy, mysu Cabo Fisterra (tzv. mys na konci sveta) pozdĺž Costa de la Muerte (Pobrežie smrti), protože tu stroskotali tu stovky lodí a zahynulo mnoho námorníkov a rybárov.

3. deň

Santiago de Compostela – stredoveké putovné miesto s katedrálou s jej relikviami a starým mestom, (UNESCO). Cca 2-hodinová púť po stopách sv. Jakuba, pešo alebo na bicykloch.