Istanbul

Mesto dvoch kontinentov. Rozdelený Bosporskou úžinou, leží Istanbul na európskej i ázijskej pôde. Dnes moderné veľkomesto so širokými bulvármi a modernými štvrťami, predurčuje toto miesto nielen k výhodným nákupom v nespočetnom množstve miestnych obchodíkov a bazárov, ale vďaka svojej bohatej histórii tiež k spoznávaniu. Okrem milovníkov histórie a nakupovania si tu prídu na svoje aj priaznivci dobrého jedla, pitia a relaxácie

Istanbul

1. deň

Odlet do Istanbulu, na ceste do hotela panoramatická prehliadka mesta so zastávkou na Bűyűk Camlika, s úžasným výhľadom na európsku časť mesta.

2. deň

Prehliadka mesta, historická aj nákupná. Uvidíte Chrám božej múdrosti – Hagia Sofia, sultánsky palác Topkapi, Modrú mešitu, Sulejmanovu mešitu, Yerebatanskú cisternu – podzemnú vodnú nádrž, rímsko-byzantský hipodróm – dejisko pretekov vozov.

Návšteva Veľkého bazára s možnosťou nákupu ručne tkaných kobercov, šperkov, kožených výrobkov, hodvábu, orientálnych korenín alebo tureckého medu.

3. deň

Plavba loďou cez Bospor, neskôr Gala večer s tureckými tancami a hudbou.

4. deň

Posledný raz sa zobudíte za zvukov mezuína, zvolávajúceho všetkých moslimov päťkrát denne k modlitbe. Individuálne voľno, príp. prechádzka na Galatskú vežu. Možnosť nákupov alebo preprava historickou električkou po 2 km dlhej obchodnej ulici Istiklal Caddesi až k námestiu Taksim. Návšteva okázalého paláca Dolmabahce, s klenotmi ako sú 2 – metrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa.

Transfer na letisko, odlet domov.