Južné Thajsko - 2024

Pozývame Vás do Thajska na kombinovaný poznávaco-pobytový zájazd. Zažijete pôvab ázijskej kultúry v pozemskom raji plnom slnka a oddýchnete si na nádherných plážach.

1. deň
odlet Viedeň – Bangkok

2. deň
Bangkok

Prehliadka. Uvidíme park Sanam Lunang, súčasný Kráľovský palác, Chao Praya rieku s výhľadom na Bývalý kráľovský palác, Wat Arun. chrám ležiaceho Buddhu, Wat Pho.

3. deň
Bangkok

Pokračujeme v prehliadke. Prejdeme Kráľovskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket, spolu so Zlatou horou na vrchole ktorej je krásny výhľad na rušné mesto. Zažijeme klasické thajské cestovanie miestnymi dopravnými prostriedkami, ako loďkou po kanále, metrom pod aj nad zemou, alebo tuk tukom, ktoré nás zavezú do najluxusnejších štvrtí Bangkoku SiamSilom. Navštívime aj chrám Zlatého Budhu, Wat Traimit, s 3 m vysokou a 5,5 t vážiacou sochou Budhu z rýdzeho zlata. Napokon nás čaká Čínska štvrť, s neuveriteľne rozmanitým tovarom na trhoch. Večer odporúčame návštevu Khao San Road, s množstvom barov, reštaurácií a masážnych salónov.

4. deň
Bangkok - Krabi

Transfer na letisko a odlet do provincie Krabi s následným voľnom na plávanie, relaxáciu… Provincia Krabi je jedným z najznámejších a najfotografovanejším oblastí v Thajsku aj vďaka krásnym vápencovým skalám, ktoré sa nachádzajú na súši a v mori. Ao Nang Beach je výborným miestom pre výlety loďou do krásnych zátok a na ostrovy, kde nájdete pláže s jemným pieskom koralov. Možnosť šnorchlovania.

5. deň
Krabi Railay beach a Phranang beach

Výlet loďou do zátoky Railay Beach – jedného z najkrajších miest v tejto oblasti s krasovými útvarmi vyčnievajúcich z modrozelenej vody. Popoludní sa pešo presunieme na druhú stranu zálivu na pláž Phranang, kde môžeme obdivovať krásnu prírodu a stráviť zvyšok dňa na pláži.

6. deň
Krabi - ostrov Poda

Pobyt pri mori alebo celodenný fakultatívny výlet na ostrov Koh Poda s nádhernou plážou a plavbou okolo Kuracích ostrovov – Chicken Islands.

7. deň
Krabi - prírodný bazén Emerald a Tygria jaskyňa

Pobyt pri mori alebo celodenný fakultatívny výlet do okolia – asi hodinu cesty od Ao Nang leží tropický dažďový prales a nížina Kao Prak Národného parku Bang. Prechádzkou thajskou džungľou sa dostaneme k bazénu Emerald. Zastavíme sa pri chráme Wat Tham Sua – Tiger Cave Temple. Ide o jeden z najvýznamnejších kláštorov v južnom Thajsku, kde sa dá stretnúť mníchov a pozorovať ich pri ich typickom spôsobe života. Odvážlivci môžu vyšliapať 1237 schodov a dostať sa až na vrchol chrámu. Odmenou im bude úžasný výhľad do širokého okolia.

8. deň
Krabi, ostrov Lanta

Čaká nás 2-hodinová plavba na krásny a romantický ostrov Koh Lanta. Po ubytovaní relax na pláži.

9. deň
ostrov Lanta

Voľný deň na objavovanie krás ostrova. Vo večerných hodinách fakultatívna návšteva hlavného mesta Saladan, kde budeme mať príležitosť ochutnať plody mora v jednej z typických reštaurácií, postavenej na koloch, dopriať si masáž alebo prejsť sa po trhu.

10. deň
ostrov Phi Phi a Maya Bay

Celodenný výlet loďou na jeden zo 7 najkrajších ostrovov na svete  Phi Phi. Popoludní plavba na ostrov Phi Phi Lee, ktorý je známy zálivom Maya Bay, kde sa natáčal slávny Hollywood film Pláž s Leonardom di Capriom.

11. deň
ostrov Lanta

Odpočinkový deň na pláži. Dopoludnia možnosť fakultatívneho výletu do južnej časti ostrova, kde zažijeme prechádzku na slonoch pravým tropickým dažďovým pralesom.

12. deň
Lanta + 4 ostrovy

Celodenný fakultatívny výlet na 4 nádherné ostrovy – Koh Kradan, Ko Chauek, Koh Hai, Koh Muk. Počas výletu navštívime morské jaskyne. V cene výletu je aj typický thajský obed.

13. deň
ostrov Lanta

Voľno.

14. deň
ostrov Lanta + ostrov Phuket

Transfer na  ostrov Phuket, ktorý je nazývaný aj perlou Andamanského mora.

15. deň
ostrov Phuket

Ostrov Phuket sa nachádza 900 km južne od Bangkoku. Je najväčším z thajských ostrovov a obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Posledné chvíle môžeme využiť na nákupy na trhoch, dopriať si v niektorom z množstva masážnych salónov skvelú masáž. Vo večerných hodinách transfer na letisko.

16. deň
odchod PHUKET – Viedeň

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
2099

termín:  2024

Cena zahŕňa:

Ubytovanie: 13 nocí s raňajkami v príjemných 3* hoteloch, v štandardných dvojlôžkových izbách s príslušenstvom ● leteckú dopravu z/do Viedne (vrátane letiskových poplatkov)  + miestny prelet Bangkok – Krabi ● transfery podľa program ● výlet do zátoky Railay Beach a Phranang Beach ● výlet na ostrov Phi Phi a zátoky Maya Bay ● služby českého/slovenského delegáta počas celého pobytu

Cena nezahŕňa:

Cestovné poistenie (aktuálne 85€/pobyt vrátane poistenia storna zo zdravotných dôvodov) ● príplatok za jednolôžkovú izbu (435€)● fakultatívne výlety ● vstupy ● MHD v Bangkoku (cca 200 TBH) ● prepitné ani iné vedľajšie výdaje

Orientačné ceny voliteľných exkurzií a vstupov:

Prírodný bazén Emerald + Tiger Cave: 550 THB + 200 THB vstupné do areálu bazénov Emerald ● Výlet na ostrov Koh Poda: 500 THB + 400 THB vstupný poplatok do Národného parku súostrovia Koh Poda ● Výlet „4 ostrovy“: 1800 THB, vrátane obeda ● Výlet na slonoch: 700 THB ● Bangkok vstupné: Wat Saket 20B, Wat Pho 100 THB, Wat Trimit 40 THB, Kráľovský palác 500 THB (individuálne prehliadky), miestna doprava 200 THB ● Vstup na ostrov Lanta 10THB, na ostrov PHI PHI 20THB.  (Orientačný kurz: 100 THB = cca 2,7€)