Lisabon

Mesto moreplavcov, leží na západe Portugalska v blízkosti Atlantického oceánu na siedmych pahorkoch. Rôznorodosť kultúr, uvoľnená atmosféra, historická architektúra vytvorili európske mesto s vplyvmi Afriky a Latinskej Ameriky.

Lisabon

1. deň

Panoramatická prehliadka mesta, na ktoré sa díva socha Krista, starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov, veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Sao Jorge, najstaršia štvrť Alfami, založená Feničanmi.

Pravý portugalský kolorit zažijete na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu odkiaľ sa dá vyviezť železným výťahom Elevador de Santa Justa (žiak slávneho staviteľa A. G. Eiffela) na výhliadku.

Obed v jednej z módnych reštauracií štvrti Docas s výhľadom na lisabonský „Golden Bridge“ 17km najdlhší most v Európe a sochu Ježiša Krista, repliku tej v Riu de Janeiro.

Večera v starej maurskej štvrti Alfama, folklórna show “Fado“.

2. deň

Výlet do okolia – SINTRA leží pod troskami maurského hradu z 8.st. Bývalé letné sídlo portugalských kráľov, plné palácov rôznych štýlov a krivolakých uličiek s malými obchodíkmi v prekrásnej prírode patrí k najkrajším v Portugalsku.

Obed a ochutnávka vína vo viniciach oblasti Colares.

Pokračujeme k najzápadnejšiemu bodu Európy, 140m vysoký útes CABO da ROCHA , na pláž Guincho Beach na brehu Atlantiku, raj surfistov a Boca do Inferno (Ústa pekla), jaskyňu vytvorenú morskou eróziou.

Návrat do Lisabonu cez Cascais a Estori – luxusné milionárske letoviská , večera a diskotéka.

3. deň

Plavba po oceáne. Pohľad od oceánu na pamiatky pozdĺž rieky, takisto na hrad na kopci alebo na Park das Nacoes, kde sa konalo Expo 98. Občerstvenie na lodi.

4. deň

Po raňajkách transfer na letisko.