Madrid

Mesto širokých promenád, štýlových obchodov, vynikajúcich reštaurácií, hotelov. S múzeami a galériami pre najnáročnejších návštevníkov, ako aj pre tých, čo si radi vychutnajú aktívny nočný život.

Madrid

1. deň

Panoramatická prehliadka, prejdete najznámejšími ulicami (Gran Via) a námestiami – Plaza de España so súsoším Dona Quijota a Sancho Panza. Uvidíte Kráľovský palác, ako aj moderný Madrid s parkmi, najväčšiu býčiu arénu Las Ventas na Plaza del Toros a štadión Real Madrid.

Capea show a večera. Capea je nekrvavý býčí zápas mladých býčkov, kde sa môžu zapojiť aj diváci (stajne cca 45 min.od Madridu). Počas neho sa podáva tapas a sangria, nasleduje večera v starodávnych vínnych pivniciach.

2. deň

TOLEDO – Jedno z najstarších a najkrajších miest v Európe, nazývané aj „mesto troch kultúr,“ kresťanskej, moslimskej a židovskej. Katedrála, Chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver, Múzeum El Greca, pevnosť Alcazar, židovské synagógy, prejdete sa po uličkách, ktoré pamätajú inkvizície.

Ochutnávka vín v oblasti La Manche, kde sa odohrával príbeh Dona Quijota. Ochutnáte aj typické jedlá z tejto oblasti „Cuchifrito“ (z jahňaciny, paradajok, vajíčok, vína a šafranu), „Pisto Manchego“ (studené zeleninové jedlo), tiež skvelé syry a marcipán.

Večera v Madride, diskotéka. Po skončení diskoték je tradíciou zastaviť sa na námestí Puerta del Sol do Chocolatería de Ginés (Pasadizo de San Ginés 5) na smažené tyčinky s čokoládou (churros con chocolate).

3. deň

Návšteva blšieho trhu Rastro (nedeľa). Rozprestiera sa na 20-tich uliciach starého mesta, každá je na niečo špecializovaná.

Večer príp. návšteva futbalového zápasu Real Madrid – Sevilla alebo Flamenco show.

4. deň

Po raňajkách transfer na letisko.