Ochutnávka Thajska - Bangkok - Pattaya
2024

Pozývame Vás ochutnať Thajsko – kultúru, zážitky, neskutočne dobré jedlo aj na trhoch, masáže. Leňošenie na pláži, hoci radšej asi pôjdete objavovať spolu s našim sprievodcom. Usmievavý životný štýl ovplyvní aj Vás.

1. deň
odchod Viedeň – Bangkok

27. aug. o 17:45 odlet z Viedne, priamy let do Bangkoku
28. aug. cca 9:25 dopoludnia prílet do Bangkoku.

2. deň
Bangkok

Privítanie so sprievodcom. Sprievodca bude čakať po východe z letiskovej haly. Doporučujeme kúpiť si hneď dátovu kartu do mobilu, v stánku Vám ju nainštalujú do mobilu. Je to lacné a môžete tak ihneď komunikovať s rodinou a posielať im fotky.

Transfer do hotela, ubytovanie www.royalriverhotel.com . Budete mať izbu s terasou s výhľadom na rieku Chao Praya. Oddych, prípadne prvá thajská masáž v hoteli.

Podvečer príde po Vás sprievodca a čaká Vás plavba po rieke Chao Praya. Zoznámite sa s mestom z paluby veľkej lode, ochutnáte pravé thajské špeciality z bohatého bufetu a pozriete si vystúpenie umelcov za zvukov živej hudby.   

3. deň
Bangkok

Prehliadka: Uvidíme Kráľovský palác, Wat Arun– chrám z porcelánu, ďalej chrám ležiaceho Buddhu s rozmermi 46×15 metrov!- Wat Pho, chrám známy aj tým, že sa tu vyučujú pravé thajské masáže. Práve tu bola v minulosti prvá univerzita medicíny, mnoho fyzioterapeutov zo zahraničia sem prichádza naučiť sa kúzlo poctivej thajskej masáže. Odskúšate?

 

Prejdeme Kráľovskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket, spolu so Zlatou horou na vrchole ktorej je krásny výhľad na rušné mesto. Zažijeme klasické thajské cestovanie miestnymi dopravnými prostriedkami, ako loďkou po kanále, metrom pod aj nad zemou, alebo tuk tukom, ktoré nás zavezú do najluxusnejších štvrtí Bangkoku Siam a Silom.

4. deň
Bangkok -Ayutthaya, plávajúce a vlakové trhy

Odchod do bývalého hlavného mesta Siamského kráľovstva – Ayutthaya, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Navštívite Wat Phra Mongkhon Bophit, v ktorom sa nachádza veľký bronzový obraz Budhu, chrám Wat Phra Si Sanphet a chrám Wat Lokayasutharam.

Zažijete plávajúce trhy Damuan Saduak a návšteva Vlakového trhu. Neuveriteľný zážitok. Nájdete tu dokonalý prierez celej thajskej kuchyne, umelecké predmety, ugrilujú vám tu na mieste rôzne dobroty, skrátka nasajete do seba všetky chute a vône Thajska

5. deň
Banghkok

Pozrieme si Khao San Road, s množstvom barov, reštaurácií a masážnych salónov. Doprajeme si masáž, povestný street food, nákupy?…
Sprievodca je Vám k dispozícii s ďalšími nápadmi.

6. deň
Transfer - Pattaya

Transfer so sprievodcom do Pattaye. Pattaya je najnavštevovanejšie dovolenkové stredisko Ázie. Nájdeme tu nespočetné množstvo turistických atrakcií pre každého bez rozdielu veku. Povestný je aj bohatý nočný život, množstvo reštaurácií a barov.

Ubytovanie v rezorte na pláži Avalon Beach Resort, https://www.avalonbeachpattaya.com/gallery

7. deň
Pattaya

Prehliadka Pattaye. Pôjdete na vyhliadku Khao, odkiaľ sa Vám naskytne výhľad na celý ostrov. Na jednom vrcholku blízko vyhliadky je postavený chrám Wat Phra Yai so sochou zlatého Budhu. Pozriete si tiež chrámový komplex a budhistický kláštor Wat Yansangwararam, skvost thajskej kultúry zasvätený thajskému kráľovi Ráma IX., ktorý vládol medzi rokmi 1946 až 2016. Chrámy v rôznych štýloch sú zasadené do rozľahlej záhrady s jazerami a chodníčkami.

Nevynecháte ani stále sa staviacu Svätyňu pravdy ( Wang Boran alebo Prasat Mai ),  týči sa do výšky 105 metrov a je postavená výlučne z teakového dreva v tradičnom thajskom štýle. Chrám je bohato zdobený drevorezbami. Výzdoba je kompletne ručne vyrezávaná a v celej konštrukcii nie je ani jeden jediný klinec. 

8. deň
Pattaya

Relax na pláži, podvečer prehliadka večernej a nočnej Pattaye– spoznáte slávnu Walking Street, pešiu ulicu, ktorá sa po zotmení uzavrie pre autá. Je tu množstvo obchodov, stánkov s jedlom, hudbou a kabaretov. Tu prebiehajú travesty show v podaní miestnych ladyboys, teda mužov prezlečených za ženy. Najrušnejšie tu býva okolo polnoci.

9. deň
Pattaya

Underwater Worldakvárium. Objavte podmorský svet bez potápania. Návšteva akvária Underwater World Pattaya je nezabudnuteľným zážitkom. Tropických podmorských živočíchov pozorujete počas prechádzania 105 metrov dlhým skleneným tunelom.

Ďalej nás čaká Krokodília farma, v ktorej žije asi 60 tisíc krokodílov.  Pozriete si krokodíliu show a poprechádzate sa v Kamennom parku s mnoho tisíc rokov starými skamenelinami stromov, medzi ktorými sa nachádzajú tropické kvety, vrátane orchideí.

10. deň
Pattaya

Relax na pláži  alebo výlet do botanickej záhrady Nong Nooch Tropical  Botanical Garden.  Je jedna z najkrajších tropických záhrad v Ázii. Zameriava sa na rastlinné druhy z oblasti juhovýchodnej Ázie, Ameriky a Afriky. Na ploche 500 hektárov môžete vidieť celý rad exotických rastlín, kaktusov, bonsajov a viac ako 200 druhov paliem. Na programe je tiež ukážka národných tancov, thajského boxu a slonia show.

22:00 transfer na letisko so sprievodcom, sprievodca odprevadí cestovateľov k okienku na check in a nasmeruje ich k bezpečnostnej  kontrole. Priamy let do Viedne.

11. deň
Transfer Viedeň

cca 8:25 prílet do Viedne

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1870 € / os.

Termín:  2024

Cena zahŕňa:

– Priamy let Viedeň- Bangkok a späť, vrátane podpalubnej batožiny
– Všetky transfery a program ako je uvedené, so slovenským sprievodcom
– Ubytovanie v 4*hoteloch s raňajkami, 4 noci v Bangkoku a 4 noci na Pattayi v tradičnom thajskom štýle
– Plavba po rieke Chao Praya v Bangkoku s bufetovou večerou a programom

Cena nezahŕňa:

Doplatok za 1-posteľ.izbu – 360€/pobyt, komplexné cestovné poistenie (cca 70€ vrátane poistenia storna zájazdu napr. zo zdravotných dôvodov), vstupy do atrakcií – cca 90€/osoba)