Slávnosti mandlí a vína a atraktívny Mikulov
23.mar. 2024

      Pozývame Vás do malého mestečka Hustopeče na Moravu. Nachádza sa tu botanický unikát – teplomilné mandľovníky, známe zo Stredomoria. Na vyše 4,5 hektároch rastie okolo 1200 stromov, ktoré tvoria najväčší mandľový sad v Strednej Európe! Od roku 2012 každoročne v čase kvitnutia usporadúvajú „Slávnosti mandlí a vína“ – venované týmto dvom symbolom mesta.

Program: 

       Námestie ožije stánkami s rôznymi výrobkami z mandlí, mandľovými pokrmami, ale aj mandľovou pálenkou či kávovo-mandľovým likérom.Na programe je tiež kulinárska show, súťaž O najlepší mandľový recept, či O Zlatú mandľu.

Pre milovníkov turistiky a krásnej prírody je pripravená vychádzka „Mandľovým chodníčkom“ s drevenými posedeniami a informačnými tabuľami. My sa so sprievodcom vydáme na 3 km trasu, ktorá vedie na 14 metrov vysokú mandľovú rozhľadňu uprostred celého sadu. Práve v tomto období je z nej najkrajší výhľad na ružovú záplavu mandľových kvetov obkolesenú Pálavskými vrchmi.

   

      Po individuálnom voľne strávenom na slávnostiach sa presunieme do mestečka Mikulov, obklopeného vinicami. Prehliadka mesta. Srdcom mesta je historické námestie, ktoré od prvej polovice 17.stor. neprešlo takmer žiadnymi zmenami. Uvidíme aj kostol sv. Anny, zo zač. 17. stor.,  kde je rodinná hrobka Dietrichsteinovcov. Táto rodina ovládala mikulovské panstvo takmer 4 storočia. Neminieme ani zámocký park, či židovskú štvrť, kde je zachovalá rada domov pôvodných židovských obyvateľov zo 16. stor., synagóga aj cintorín. Po prehliadke ešte individuálne voľno na kávu, či vínko v niektorej z mnohých vinárstiev v centre mesta. Podvečer odchod z Mikulova.  Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
39 € / os.

Termín: 23.mar. 2024

Cena zahŕňa:

  • autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom,
  • sprievodcovské služby,
  • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie  – 4,50€
  • vstup na Slávnosti mandlí a vína – cca 9€ dospelý, cca 5€ senior