Thajsko (Pattaya) + Kambodža
2024

      Pattaya je najnavštevovanejšie dovolenkové stredisko Ázie. Nájdeme tu nespočetné množstvo turistických atrakcií pre každého bez rozdielu veku. Povestný je aj bohatý nočný život, množstvo reštaurácií a barov. Dychberúcu kultúru nám zas ponúkne Kambodža so slávnym Angkor Wat.

 

Svätyňa pravdy

1.deň – 17.okt.

14:30 spoločný odchod z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet z Viedne, nočný let.

2. deň – 18.okt.

        Prílet do Bangkoku ráno, transfer do rezortu. Pattaya je asi 130km od letiska, pôjdeme diaľnicou. Ubytujeme sa v 4* plážovom hoteli Avalon Resort Pattaya, (https://www.avalonbeachpattaya.com/) s priestrannými izbami a balkónom, v krásnej tropickej záhrade. Hotel ma stálu medicínsku starostlivosť. Denne budeme môcť cvičiť napr. jogu a užívať si thajskú masáž. Možnosť masáží je nielen v hoteli ale doslova na každom kroku a za lacné peniaze. V oblasti je veľa reštaurácií, barov a obchodov (5min.pešo). Slávna Walking Street, pešia ulica, ktorá sa po zotmení uzavrie pre autá, s množstvom obchodov, stánkov s jedlom, hudbou a kabaretov, je vzdialená 4km. Tu prebiehajú travesty show v podaní miestnych ladyboys, teda mužov prezlečených za ženy. Najrušnejšie tu býva okolo polnoci.

3. deň – 19.okt.

    Pattaya – prehliadka . Pôjdeme na vyhliadku Khao, odkiaľ sa nám naskytne výhľad na celý ostrov. Na jednom vrcholku blízko vyhliadky je postavený chrám Wat Phra Yai so sochou zlatého Budhu. Pozrieme si tiež chrámový komplex a budhistický kláštor Wat Yansangwararam, skvost thajskej kultúry zasvätený thajskému kráľovi Ráma IX., ktorý vládol medzi rokmi 1946 až 2016. Chrámy v rôznych štýloch sú zasadené do rozľahlej záhrady s jazerami a chodníčkami. Nevynecháme ani stále sa staviacu Svätyňu pravdy ( Wang Boran alebo Prasat Mai ),  týči do výšky 105 metrov a je postavená výlučne z teakového dreva v tradičnom thajskom štýle. Chrám je bohato zdobený drevorezbami. Výzdoba je kompletne ručne vyrezávaná a v celej konštrukcii nie je ani jeden jediný klinec.

4. deň – 20.okt.

      Voľno na pláži alebo fakultatívny výlet do botanickej záhrady Nong Nooch Tropical  Botanical Garden.  Je jedna z najkrajších tropických záhrad v Ázii. Zameriava sa na rastlinné druhy z oblasti juhovýchodnej Ázie, Ameriky a Afriky. Na ploche 500 hektárov môžeme vidieť celý rad exotických rastlín, kaktusov, bonsajov a viac ako 200 druhov paliem. Na programe je tiež ukážka národných tancov, thajského boxu a slonia show.

5. deň – 21.okt.

      Voľno na pláži alebo fakultatívny výlet plávajúce trhy. Aké je nakupovanie priamo z lode si môžete skúsiť na plávajúcom trhu. Ochutnajte tu miestne špeciality, nakúpte si u obchodníkov, farmárov.

6. deň – 22.okt.

        Transfer na letisko a odlet smer Kambodža. Cestou z letiska prehliadka mestského chrámu. Popoludní odchod na náhornú plošinu, odkiaľ je krásny výhľad na západ slnka nad chrámom Angkor Wat. (mierne náročný výstup do kopca asi 2,5km a následne zostup) . Potom prejdeme do mesta s veľkou tržnicou, večera v jednej z reštaurácii na tzv. Pivnej ulici.

7. deň – 23.okt.

      Siem Reap, Kambodža – zažijete východ slnka nad úžasnou UNESCO pamiatkou v Siem Reap, kedysi hlavnom meste Khmérskej ríše – chrámový komplex Angkor Wat z 12.storočia. Pôvodne bol postavený ako hinduistický chrám na počesť boha Višnu. V 14. storočí bol zmenený na budhistický chrám. Komplex tvorí  okolo sto chrámov, vedie sem takmer kilometer dlhý most a nachádza sa priamo v pralese na rozlohe 400 km2.
Transfer na letisko, návrat do Pattaye.

8. deň – 24.okt.

        Voľno na pláži alebo fakultatívny výlet Underwater World – akvárium. Objavte podmorský svet bez potápania. Návšteva akvária Underwater World Pattaya je nezabudnuteľným zážitkom. Tropických podmorských živočíchov pozorujete počas prechádzania 105 metrov dlhým skleneným tunelom.

9. deň – 25.okt.

        Voľno na pláži alebo celodenný fakultatívny výlet na ostrov Ko Samet – vydáme sa na ostrov, ktorý má vraj pláže s tým najbelším pieskom v Thajsku. Užijete si príjemnú plavbu, kúpanie v naozaj krásnom prostredí aj obed v tradičnom thajskom štýle.

10. deň – 26.okt.

        Voľno na pláži alebo fakultatívny výlet –  Krokodília farma, v ktorej žije asi 60 tisíc krokodílov.  Pozrieme si krokodíliu show a poprechádzame sa v Kamennom parku so mnohotísíc rokov starými skamenelinami stromov, medzi ktorými sa nachádzajú tropické kvety, vrátane orchideí .

11. deň – 27.okt.

      Okolo obeda transfer do Bangkoku, ubytovanie www.royalriverhotel.com. Budete mať izbu s terasou s výhľadom na rieku Chao Praya. Podvečer príde po Vás sprievodca a čaká Vás plavba po rieke Chao Praya. Zoznámite sa s mestom z paluby veľkej lode, ochutnáte pravé thajské špeciality z bohatého bufetu a pozriete si vystúpenie umelcov za zvukov živej hudby.  

12. deň – 28.okt.

BANGKOK – prehliadka.

       Uvidíme Kráľovský palác, Wat Arun– chrám z porcelánu, ďalej chrám ležiaceho Buddhu s rozmermi 46x15metrov! Wat Pho, chrám známy aj tým, že sa tu vyučujú pravé thajské masáže. Práve tu bola v minulosti prvá univerzita medicíny, mnoho fyzioterapeutov zo zahraničia sem prichádza naučiť sa kúzlo poctivej thajskej masáže. Prejdeme Kráľovskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket, spolu so Zlatou horou na vrchole ktorej je krásny výhľad na rušné mesto. Zažijeme klasické thajské cestovanie miestnymi dopravnými prostriedkami, ako loďkou po kanále, metrom pod aj nad zemou, alebo tuk tukom, ktoré nás zavezú do najluxusnejších štvrtí Bangkoku SiamSilom.
23.00 transfer na letisko

13. deň – 29.okt.

03:30 odlet do Viedne, prílet cca 8:30 ráno.

Bangkok - starobylé pamiatky

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
2550 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

– priamy let Viedeň – Bangkok a späť, všetky letiskové poplatky, batožinu 2×23 kg do podpalubia, transfery z/na letisko, ubytovanie v 4* hoteli v 2-posteľovej izbe s bufetovými raňajkami – Pattaya, Kambodža a Bangkok, slovenský (al. český) sprievodca na výlety, celodennú prehliadku Pattaye, prehliadku Bangkoku, panoramatická plavba loďou v Bangkoku s bufetovou večerou, 2-dňový letecký výlet – Kambodža – SiemReap, všetky vstupy v Pattayi, výlet loďou.

Cena nezahŕňa:

komplexné cestovné poistenie (cca 68€ vrátane poistenia storna zájazdu zo zdravotných dôvodov), víza do Kambodže – udeľujú sa na hraniciach za cca 33 USD.