Thajsko- Pattaya,
20. - 31. október 2023

Pattaya je najnavštevovanejšie dovolenkové stredisko Ázie. Nájdeme tu nespočetné množstvo turistických atrakcií pre každého bez rozdielu veku. Povestný je aj bohatý nočný život, množstvo reštaurácií a barov. 

Pattaya noc Pattaya v noci

1.deň – 14:30 spoločný odchod z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet z Viedne, nočný let.
2.deň – Prílet do Bangkoku ráno, transfer do rezortu. Pattaya je asi 130km od letiska, pôjdeme diaľnicou.

Ubytujeme sa v 5* plážovom hoteli Dusit Thani Pattaya, ( www.dusit.com ) s priestrannými izbami a balkónom, v krásnej tropickej záhrade. Hotel ma stálu medicínsku starostlivosť. Denne budeme môcť cvičiť napr. jogu a užívať si thajskú masáž. Možnosť masáží je nielen v hoteli ale doslova na každom kroku a za lacné peniaze. V oblasti je veľa reštaurácií, barov a obchodov (5min.pešo). Slávna Walking Street, pešia ulica, ktorá sa po zotmení uzavrie pre autá, s množstvom obchodov, stánkov s jedlom, hudbou a kabaretov, je vzdialená 3km. Tu prebiehajú travesty show v podaní miestnych ladyboys, teda mužov prezlečených za ženy. Najrušnejšie tu býva okolo polnoci.

3.deň – Prehliadka Pattaye. Pôjdeme na vyhliadku Khao, odkiaľ sa nám naskytne výhľad na celý ostrov.

Na jednom vrcholku blízko vyhliadky je postavený chrám Wat Phra Yai so sochou zlatého Budhu. Pozrieme si tiež chrámový komplex a budhistický kláštor Wat Yansangwararam, skvost thajskej kultúry zasvätený thajskému kráľovi Ráma IX., ktorý vládol medzi rokmi 1946 až 2016. Chrámy v rôznych štýloch sú zasadené do rozľahlej záhrady s jazerami a chodníčkami. Nevynecháme ani stále sa staviacu Svätyňu pravdy ( Wang Boran alebo Prasat Mai ), týči do výšky 105 metrov a je postavená výlučne z teakového dreva v tradičnom thajskom štýle. Chrám je bohato zdobený drevorezbami. Výzdoba je kompletne ručne vyrezávaná a v celej konštrukcii nie je ani jeden jediný klinec.

4.deň – voľno na pláži alebo fakultatívny výlet do botanickej záhrady Nong Nooch Tropical  Botanical Garden.  Je jedna z najkrajších tropických záhrad v Ázii. Zameriava sa na rastlinné druhy z oblasti juhovýchodnej Ázie, Ameriky a Afriky. Na ploche 500 hektárov môžeme vidieť celý rad exotických rastlín, kaktusov, bonsajov a viac ako 200 druhov paliem. Na programe je tiež ukážka národných tancov, thajského boxu a slonia show.

5.deň – voľno na pláži alebo fakultatívny výlet plávajúce trhy. Aké je nakupovanie priamo z lode si môžete skúsiť na plávajúcom trhu. Ochutnajte tu miestne špeciality, nakúpte si u obchodníkov, farmárov.

6.deň– voľno na pláži alebo fakultatívny výlet Underwater World – akvárium.

Objavte podmorský svet bez potápania. Návšteva akvária Underwater World Pattaya je nezabudnuteľným zážitkom. Tropických podmorských živočíchov pozorujete počas prechádzania 105 metrov dlhým skleneným tunelom.

7.deň – voľno na pláži alebo celodenný fakultatívny výlet na ostrov Ko Samet – vydáme sa na ostrov, ktorý má vraj pláže s tým najbelším pieskom v Thajsku. Užijete si príjemnú plavbu, kúpanie v naozaj krásnom prostredí aj obed v tradičnom thajskom štýle.

8.deň – voľno na pláži alebo fakultatívny výlet –  Krokodília farma, v ktorej žije asi 60 tisíc krokodílov.  Pozrieme si krokodíliu show a poprechádzame sa v Kamennom parku so mnohotísíc rokov starými skamenelinami stromov, medzi ktorými sa nachádzajú tropické kvety, vrátane orchideí.

9 + 10.deň – voľno na pláži alebo 2-dňový fakultatívny letecký výlet do Kambodže a navštíviť úžasnú UNESCO pamiatku v Siem Reap, kedysi hlavnom meste Khmérskej ríše – chrámový komplex Angkor Wat z 12.storočia a nachádzajúcom sa priamo v pralese. Aj v súčasnosti je Angkor Wat jediným a najväčším náboženským centrom Kambodže rozprestierajúcim sa na rozlohe 400 km2. V cene výletu je zahrnutá letecká doprava, pozemná doprava, slovenský sprievodca, vstup do chrámového komplexu, nocľah v Siem Reape s raňajkami.

11.deň – (30okt.) Check out z hotela. Odchod do Bangkoku. Prehliadka Bangkoku, posledné nákupy. Večer absolvujeme okružnú 2-hod.plavbu loďou po rieke Chao Phraya s bohatou večerou (bufet) a živou hudbou.

Pred polnocou príchod na letisko, odlet 31.okt. 02,45.

12.deň – Prílet do Viedne 31.okt. o 8,25

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1690 € / os.

Termín:  20. – 31. október 2023

Cena zahŕňa: Letenku Viedeň – Bangkok a späť, všetky letiskové poplatky, batožinu 23 kg do podpalubia, transfery z/na letisko, ubytovanie v 5* hoteli v 2-posteľovej izbe s bufetovými raňajkami, slovenský (al. český) sprievodca na výlety, celodennú prehliadku Pattaye, prehliadku Bangkoku, panoramatická plavba loďou v Bangkoku s bufetovou večerou.

Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie (cca 68€ vrátane poistenia storna zájazdu zo zdravotných dôvodov), doplatok za 1-posteľovú izbu +270€, fakultatívne výlety – viď nižšie

Výlety:

Cena:

Botanická záhrada

34 €

Plávajúce trhy

19 €

Akvárium pod vodou

34 €

Výlet loďou na ostrov Ko Samet

72 €

Krokodília farma

34 €

Všetky vyššie uvedené- zľavnená cena

192€ 178 €

Kambodža (závisí od počtu záujemcov)

500 €