Thajsko pre dámy

Bangkok – Chiang Mai – Phuket
pre dámy 1. - 12. december 2023

Dámy, prišiel čas objavovania Thajska – perfektnej zmesi bohatej kultúry, kulinárskych dobrôt, relaxačných aktivít a oddychu na tropických ostrovoch.

1. deň
odlet odlet Viedeň – Bangkok

Po príchode si užijeme večernú prechádzku spojenú s kulinárskym zážitkom v čínskej štvrti Yaowarat. Vraví sa, že táto viac ako 200-ročná komunita je miestom Nr.1 pre majstrov kuchárov tradičnej ázijskej kuchyne.  Neskôr sa zastavíme v čajovni The Double Dogs Tea Room, kde ochutnáme lahodný čaj a tradičné čínske mesačné koláče.

2. deň
Bangkok (výlety po pamiatkach)

Prvá zástavka dnešného dňa bude v chráme Wat Trimitr, ktorý je známy  Zlatým Buddhom. Pokračovať budeme cez Chinatown a uvidíme aj kvetinový trh. Nasleduje chrámový komplex Wat Phra Kaew so Smaragdovým Buddhom a trónovou sálou. Ďalej chrám Wat Pho, ktorý je známym tréningovým centrom tradičných thajských masáží a akupresúry. Cez mesto Thonburi sa vydáme na 30 minútovú plavbu loďkou. Prehliadka bude zakončená chrámom úsvitu Wat Arun, ktorý vyniká fasádou z porcelánovej mozaiky.

3. deň
Bangkok (thajský box)

Na jednom z najznámejších thajských štadiónov si pozrieme  cca 3,5-hodinový Muai Thai box. Muai Thai je obľúbeným thajským športom. Charakteristickým znakom je aj použitie lakťov a kolien svalnatými bojovníkmi. Pred každým bojom zažijeme tradičné otváracie ceremónie, sprevádzané typickou inštrumentálnou hudbou.

4. deň
Bangkok – Chiang Mai

Transfer na letisko a let do Chiang Mai.

5. deň
Chiang Mai (prehliadka)

Navštívime chrám Wat Phra That Doi Kham, ktorý bol postavený na konci 17.st. Známy je 17- metrovou sochou sediaceho Buddhu. Následne pôjdeme do dedinky s názvom Baan Tawai, kde si prezrieme ručne robené výrobky z dreva, bambusu, ratanu, hodvábu, skla a keramiky. Pokračujeme výletom loďou po rieke Ping. Navštívime dedinu Hmong a ľudí z kmeňov Akha, MeaqKaren, ktorí nám priblížia fakty o životnom štýle a kultúre thajských etnických skupín. Na konci exkurzie pôjdeme do botanickej záhrady kráľovnej Sirikit.

6. deň
Chiang Mai (kurzy varenia)

Dnes sa ponoríme do čarov thajskej kuchyne. Na miestnom trhu si nakúpime  potrebné ingrediencie a pripravíme si tradičný thajský obed a kuchár-učiteľ nám priblíži aj detaily o populárnych dezertoch a sladkostiach. Nakoniec si počas spoločného obedu vychutnáme naše kreácie.

7. deň
Chiang Mai – Phuket

Presunieme sa na letisko a letíme na ostrov Phuket.

8. deň
Phuket

Celý deň môžeme venovať relaxácii na krásnej pláži.

9. deň
Phuket – ostrov Phi Phi

Loďou sa odvezieme na ostrov Phi Phi Don. Dáme si obed na pláži a potom môžeme relaxovať, plávať, prípadne nakupovať v dedinke Tonsai.  V poobedňajších hodinách sa prevezieme na sesterský ostrov Phi Phi Le, ktorý je známy svojimi vikingskými jaskyňami a množstvom vtáčích hniezd. Po príchode do zálivu Maya, kde sa natáčal film The Beach s Leonardom Di Capriom budeme mať čas na plávanie a šnorchlovanie. Neskôr návrat naspäť na ostrov Phuket.

9. deň
Phuket

Deň strávime kúpaním, relaxáciou na pláži a masážou.

10. deň
Phuket – Viedeň

Transfer na letisko a let do Viedne.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1799

termín:  1. – 12. december 2023

Cena  zahŕňa:  transfery medzi hotelom a jednotlivými atrakciami • skúsený sprievodca  • medzinárodná a vnútroštátne letenky vrátane poplatkov • strava ako uvedené v programe • vstupné do všetkých atrakcii uvedených v programe • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe, raňajky a obed alebo večera denne

Cena nezahŕňa:  cestovné poistenie • príplatok za 1-posteľovú izbu +270€