Bangkok – Chiang Mai – Phuket
pre dámy 2024

Dámy, prišiel čas objavovania Thajska – perfektnej zmesi bohatej kultúry, kulinárskych dobrôt, relaxačných aktivít a oddychu na tropických ostrovoch.

1. deň
odlet Viedeň – Bangkok

Nočný let do Bangkoku, prílet na druhý deň do Bangkoku

2. deň
Bangkok (výlety po pamiatkach)

Prvá zástavka dnešného dňa bude v chráme Wat Trimitr, ktorý je známy  Zlatým Buddhom. Pokračovať budeme cez Chinatown a uvidíme aj kvetinový trh. Nasleduje chrámový komplex Wat Phra Kaew so Smaragdovým Buddhom a trónovou sálou. Ďalej chrám Wat Pho, ktorý je známym tréningovým centrom tradičných thajských masáží a akupresúry. Absolvujeme plavbu loďou a pozrieme si pamiatky z vody.  Prehliadka bude zakončená chrámom úsvitu Wat Arun, ktorý vyniká fasádou z porcelánovej mozaiky.
Určite nám dobre padne thajská masáž. 

3. deň
Bangkok (plávajúce trhy a thajský box)

výlet na plávajúce trhy Damuan Saduak a návšteva Vlakového trhu. Neuveriteľný zážitok.
Na jednom z najznámejších thajských štadiónov si pozrieme  Muai Thai box. (fakultatívne). Muai Thai je obľúbeným thajským športom. Charakteristickým znakom je aj použitie lakťov a kolien svalnatými bojovníkmi. Pred každým bojom zažijeme tradičné otváracie ceremónie, sprevádzané typickou inštrumentálnou hudbou.

4. deň
Bangkok – Chiang Mai

Transfer na letisko a let do Chiang Mai.
Hlavné mesto severného Thajska je považované za kultúrne srdce krajiny. So svojimi krásnymi chrámami, múzeami a trhmi, kde si môžete dopriať nočné nakupovanie, je Chiang Mai ozaj atraktívny.

5. deň
Chiang Mai (prehliadka)

Navštívime chrám Wat Phra That Doi Kham, ktorý bol postavený na konci 17.st. Známy je 17- metrovou sochou sediaceho Buddhu. Následne pôjdeme do dedinky s názvom Baan Tawai, kde si prezrieme ručne robené výrobky z dreva, bambusu, ratanu, hodvábu, skla a keramiky. Pokračujeme výletom loďou po rieke Ping. Navštívime dedinu Hmong a ľudí z kmeňov Akha, MeaqKaren, ktorí nám priblížia fakty o životnom štýle a kultúre thajských etnických skupín. Na konci exkurzie pôjdeme do botanickej záhrady kráľovnej Sirikit.

6. deň
Chiang Mai (kurzy varenia)

Dnes sa ponoríme do čarov thajskej kuchyne. Na miestnom trhu si nakúpime  potrebné ingrediencie a pripravíme si tradičný thajský obed a kuchár-učiteľ nám priblíži aj detaily o populárnych dezertoch a sladkostiach. Nakoniec si počas spoločného obedu vychutnáme naše kreácie.

7. deň
Chiang Mai – Phuket

Presunieme sa na letisko a letíme na ostrov Phuket.
Živé letovisko s rýchlo sa rozvíjajúcim cestovným ruchom si stále udržiava svoje krásy a rozprávkový vzhľad piesočnatých pláží, tyrkysového mora a exotickej vegetácie. Phuket  najnavštevovanejšia destinácia juhovýchodnej Ázie.

8. deň
Phuket

Celý deň môžeme venovať relaxu a masáži na krásnej pláži. Alebo navštíviť pamiatky, ktorých je tu naozaj veľa.

9. deň
Phuket – ostrov Phi Phi

Pobyt na pláži alebo fakultatívny výlet loďou na ostrov Phi Phi. Dáme si obed na pláži a potom môžeme relaxovať, plávať, prípadne nakupovať.  V poobedňajších hodinách sa prevezieme na sesterský ostrov Phi Phi Le, ktorý je známy svojimi vikingskými jaskyňami a množstvom vtáčích hniezd. Po príchode do zálivu Maya, kde sa natáčal film The Beach s Leonardom Di Capriom budeme mať čas na plávanie a šnorchlovanie. Thajsko - ostrov Phi Phi, Phuket, Krabi

9. deň
Phuket

Deň strávime kúpaním, relaxáciou na pláži a masážou.

10. deň
Phuket – Viedeň

Večerný transfer na letisko a let do Viedne.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1799

termín:  2024

Cena  zahŕňa:

Medzinárodná a vnútroštátne letenky vrátane poplatkov •  transfery  • skúsený sprievodca •  ubytovanie v dvojlôžkovej izbe, raňajky 

Cena nezahŕňa:

Cestovné poistenie • príplatok za 1-posteľovú izbu +270€ • fakultatívne výlety  a vstupy – cca 100€