TRADIČNÉ THAJSKÉ LIEČENIE V LUXUSNOM PROSTREDÍ

      Mnohí si pod pojmom „dovolenka v Thajsku“ predstavíme tyrkysové more, biele pláže, skvelé jedlo, nádherné historické pamiatky  a usmiati ľudia. Áno, toto všetko je pravda a takmer každý, kto toto zažil, sa chce vrátiť späť. Dnes Vám predstavíme nielen tradičné thajské masáže v luxusnom prostredí.

      Našu CK už niekoľko rokov pozývajú organizátori na významný workshop thajských poskytovateľov služieb cestovného ruchu predajcom z celého sveta, TTM+. Hoteliéri, cestovky, prepravcovia a iní predstavujú svoje rezorty a poskytované služby. Je to veľmi prínosné, nakoľko môžeme okamžite ponúkať slovenským cestovateľom ich overené a kvalitné produkty.

      Okrem 2 dňoch intenzívnych B2B rokovaní a prezentácií sa konajú tzv. pre- a post-tours. Agenti ešte pred príchodom do Thajska si môžu vybrať buď prehliadku miesta, kde sa veľtrh koná, alebo iný región Thajska, ktorý chcú spoznať.

Ja som si tento rok vybrala oblasť Khao Yai, región Prachin Buri, severovýchodne, cca 150km od Bangkoku, v krásnom prostredí národného parku a najmä preto, lebo program zahŕňal návštevy centier aj nemocnice, kde sa lieči kombináciou modernej medicíny a tradičnej prírodnej.

Národný park Khao Yai

      Národný park Khao Yai je najstarší národný park v Thajsku – bol založený v roku 1962. Leží cca 200 km od Bangkoku ( asi 4,5 hodín jazdy). Pre turistov je najlepšie prístupným parkom, leží v nadmorskej výške 800 m n. m. Džungľou tu vedú turistické chodníky, ktoré záujemcov zavedú k nádherným vodopádom a vzduch je o pár stupňov chladnejší ako v Bangkoku.

Movenpick Resort a Panacée

      Prvou zastávkou bol hotel Movenpick Resort. Hotel je obklopený golfovým areálom, mal reštauráciu so skvelým jedlom a nádherným výhľadom na okolie, ale nás zaujímalo 1-dňové liečebné a wellness centrum Panacée. Ujali sa nás sestričky, založili nám kartu a po jednom sme išli na analýzu tela. Toto spočívalo v tom, že sme sedeli v kresle, nohy aj ruky  sme mali položené akoby na tabletoch so zrkadlovým povrchom a na čelo nám pripevnili diódy. Prístroj nás 3 minúty skenoval čo sa ukazovalo na obrazovke pred nami.

      Výsledok nám doktorka opísala, povedala aké riziká hrozia. Pýtala som sa ako presné prístroje sú a povedala, že na cca 80%. Keď ale jednému z nás prístroj našiel ľadvinový kameň, čo on aj reálne mal, tak dôveryhodnosť k prístroju stúpol.
      Potom sme sa presunuli do inej ambulancie, kde nám odobrali z prsta krv a opäť iný prístroj analyzoval. Videli sme na obrazovke detailnú fotku našej krvi, čo všetko v nej „pláva“, na stene veľké fotky krvi zdravej ako aj s rôznymi prímesami, a mohli sme si našu vzorku porovnať.
      Potom si nás zobrali masérky na 90minútovú masáž.

Thajské masáže

      Thajské masáže to je jedinečný typ masírovania tela a svalov , ktoré je charakteristické naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. V súčasnosti sú klasické thajské masáže považované za medicínsku disciplínu používanú pri liečení rôznych problémov. Korene tejto masáže siahajú do r. 2500 p.n.l. a jej účinky boli rokmi overované a zdokonaľované. Tradičná thajská masáž nie je len masírovanie svalov a kĺbov , ale predstavuje tiež pracovanie s akupresúrnymi bodmi pozdĺž neviditeľných dráh , nazývaných „desať thajských masážnych dráh“ alebo „energetické dráhy“. Všetky sa nachádzajú asi 2cm pod pokožkou a prechádzajú celým telom. Stláčanie bodov na týchto dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie ( elementu vzduchu) v tele , priamo lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva. Pri tradičnej thajskej masáži sa vyžaduje stláčanie akupresúrnych bodov. Thajská masáž prináša nabudenie energie , osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu.

Po jej absolvovaní sa človek cíti ako znovuzrodený 😊.

InterContinental Khao Yai Resort.

      Oblasť sa nachádza v jednej z najúrodnejších oblastí juhovýchodnej Ázie. Nachádza sa tu veľa bio- fariem, jednu z nich vlastní aj rezort, a to je zárukou, že produkty v reštaurácii sú tie najkvalitnejšie.

      Luxusný rezort je rozľahlý, umiestnený okolo jazera a jeho architektúra pripomína eleganciu čias Poirota. Starodávne vagóny sú prerobené na luxusné apartmány. Dokonalý servis. Keď si ľahnete k bazénu, hneď Vám prinesú košík so 4 druhmi opaľovacích prostriedkov, vodu. Samozrejme s typickým thajským úsmevom. Okolo Vás omamná vôňa tropických kvetín, škrekot vtáctva, úplne spojenie s prírodou. Ťažko sa mi po 3 dňoch odchádzalo…

Ďalším cieľom bola nemocnica – Chao Phraya Abhaibhubejhr Hospital.

      Nemocnicu síce zriedkavo považujeme za turistickú atrakciu, ale táto bola založená a podporovaná kráľovskou rodinou a propaguje tradičnú thajskú medicínu. Thajčania si už zvykli sem chodiť na 1-dňové ošetrenia a nemocnica sa chce otvárať aj pre cudzincov.

      V historickej renesančnej budove sa nachádza múzeum – lekáreň v starom štýle s výdajnými pultmi a zbierkami bylín, elixírov, kníh a liekov. Medzi nádobami s prírodnými bylinkami sú sklenené nádoby so škorpiónmi a hadmi, ktoré kedysi používali v thajskej medicíne. Prírodné liečivé masti či olejčeky je možné si zakúpiť.

      Po zdravom obede sme absolvovali liečebné procedúry, olejové masáže, dokonca sme si mohli namiešať liečivý olej sami.  

      Na návštevu Thajska sa vždy veľmi teším. Zakaždým ma niečím pozitívne prekvapí. Nielen milí usmievaví ľudia- to je štandard vždy. Je tu ozaj veľa krásnych a pre nás zatiaľ neobjavených miest. Či chcete poznávať, leňošiť, užívať si dobré jedlo, masáže alebo sa liečiť, veľmi radi Vám pomôžeme s výberom a doporučením.