Veľmi aktívna dámska jazda - Taliansko
2024

Aktívny výlet určený (nielen) pre ženy, ktoré si chcú oddýchnuť, spraviť niečo pre svoje zdravie a veľa zažiť. Denné cvičenie v bazéne, masáže a individuálne konzultácie s fyzioterapeutom, bicykle, kúpanie v mori, k tomu dobré jedlo, víno, krásne prostredie.

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, jazda cez Rakúsko a Taliansko s pravidelnými prestávkami.

Príchod na miesto, večera, ubytovanie. Valle del Metauro Country House je veľmi pekný uzavretý komplex apartmánov, kompletne zariadených, 2-miestnych 30m2 a 6-miestnych 80m2, v starom farmárskom dome, jednoducho a dokonale prerobenom na oázu relaxu. Budeme tu plávať, relaxovať v bazéne, bicyklovať sa, podnikať prechádzky a túry v okolí. Ochutnáme výborné víno z miestnych viníc. Podnikneme výlety za kultúrou a nákupmi po okolitých mestečkách, vyberieme sa k moru..

2. deň

Dopoludnia a popoludní aquaerobic a následné konzultácie s fyzioterapeutom.
Budeme mať spoločné, a aj individuálne cvičenia a masáže. Každý deň!

3. deň

Dopoludnia a popoludní aquaerobic a následné konzultácie s fyzioterapeutom.
Výlet k moru a do stredovekého mestečka Mondavio, s možnosťou navštíviť expozíciu s historickými zbraňami a voskovými figurínami v dobových odevoch, následne do prímorského mestečka Fano, možnosť kúpania sa v mori, bicyklový výlet po pobreží, nákupy…

4. deň

Dopoludnia a popoludní aquaerobic a následné konzultácie s fyzioterapeutom.

Spoločné varenie so šéfkuchárom. Už vieme, ako perfektne varí náš šéfkuchár 🙂 …a dnes to naučí aj nás. V jeho záhradke si natrháme čerstvú zeleninu a bylinky, ktoré použijeme pri príprave nášho neskorého obeda alebo skorej večere. Čo to bude? Cestoviny? Risotto? Či mäso pripravované v špeciálnych terakotových hrncoch?

5. deň

Dopoludnia (po aquaerobicu) transfer k moru do Fano, možnosť kúpania sa v mori, bicyklový výlet po pobreží, nákupy..

6. deň

Dopoludnia a popoludní aquaerobic a následné konzultácie s fyzioterapeutom, alebo fakultatívny celodenný výlet – San Marino a Rimini.

San Maríno – najmenšia republika leží na svahoch Apenín. Je zároveň najstarším štátom sveta ( vznikol v r.301, kedy kamenár Marinus po začatí prenasledovania jeho a jeho kresťanskej skupiny utiekol k hore Monte Titano a tu so skupinou založili kláštor a základy nového štátu). Už z diaľky nás víta symbol San Marína – tri vežičky rozťahané po kopcoch. Miestni ich prezývajú ako La Torta Di Tre Monti. Kamenné romantické vydláždené ulice sú plné ľudí, obchodíkov či reštaurácii. Možnosť výhodných nákupov bez dane (najmä kožené veci, parfémy a alkohol).

21 km od San Marina sa nachádza jedno z najobľúbenejších letovísk Rimini. Je rodiskom svetoznámeho režiséra Federica Felliniho. Okrem atraktívnych pláží sa Rimini môže pochváliť aj stredovekými, rímskymi a renesančnými pamiatkami. Medzi najznámejšie patria Augustov oblúk, filmové múzeum Federica Felliniho, hrad Sismondo, Palazzo del Podestà. Môžeme tu vidieť pozostatky rímskeho amfiteátra. Cena výletu 50€/os.

7. deň

Dopoludnia a popoludní aquaerobic a následné konzultácie s fyzioterapeutom.

Popoludní fakultatívny výlet na rodinnú farmu, kde sa dorába víno, olivový olej a cestoviny. Prehliadka farmy a ochutnávka organických produktov s možnosťou nákupu. Cena výletu 25€/os.

8. deň

Arrivederci – Po raňajkách odchod domov, večerný príchod do Bratislavy.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
765€/os. v 6-miestnom apartmáne
825€/os. v 2-miestnom apartmáne

termín: 2024

Cena  zahŕňa:

Autobusová doprava z Bratislavy na miesto a späť, ako aj počas pobytu • ubytovanie v krásnom farmárskom apartmáne s kuchynkou • polpenzia, vrátane grilovačky, víno k večeri • 2x autobusový výlet (3.a 5.deň) • sprievodca a fyzioterapeut počas pobytu • aktivity v areáli – bazén, jacuzzi, bicykle, gril • cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta v bazéne každý deň • 2x 20 min. individuálne  cvičenie/masáž s  fyzioterapeutom • poistenie CK

Cena nezahŕňa:

Fakultatívne výlety a výlety podľa dohody na mieste • prenájom bicyklov pri mori • obedy – možná vlastná príprava v apartmáne, v miestnej reštaurácii (od cca 10€/jedlo s vínom) • komplexné cestovné poistenie vrátane storna zo zdravotných dôvodov 28€/pobyt