Východné Čechy
2024

        Objavme Východné Čechy – pozývame vás na 2-dňový zájazd, počas ktorého spoznáte rodné mesto významného českého hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu, pozriete sa do zámkov a jedinečných múzeí, zapísaných na zozname UNESCO… (Olešnice – Letohrad – Litomyšl – Nové hrady).

Nové Hrady

Program Východné Čechy – sobota:

      Odchod v sobotu 7.10. o 6:30 z Bratislavy. Výlet začneme exkurziou v Olešniciach dielni na výrobu modrotlače. Táto starodávna textilná tlačiarenská technika je dokonca od roku 2018 zapísaná na zozname UNESCO.
       Pokračujeme prehliadkou najväčšieho múzea remesiel v ČR v Nový Dvůr – Letohrad. Múzeum zahŕňa 89 expozícií remesiel z obdobia rokov 1840 – 1930. Presun na ubytovanie v Litomyšli; možnosť prechádzky po krásnom historickom centre.

Program Východné Čechy -nedeľa:

      Prvou zastávkou bude prehliadka bývalého zámockého pivovaru ako aj rodiska slávneho českého hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu. Expozícia približuje dobu skladateľovho detstva aj rodinný život Smetanových.

       Pozrieme si krásny zámok v Litomyšli, postaveného v štýle  talianskej renesancie. Najvzácnejším klenotom hradu je divadlo z 18. storočia so zachovanými scénami. Neďaleko zámku je anglický park a francúzska záhrada so sochami z 18. storočia. Náš výlet zakončíme návštevou súkromného zámku Nové Hrady, ku ktorému patria krásne romantické záhrady s labyrintom, či stajne. Určite si vychutnajte aj návštevu unikátneho Múzea mopedov a motocyklov v barokovej sýpke.
Príchod do Bratislavy v nedeľu o cca 20:00.

 

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
99 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

dopravu, sprievodcu, ubytovanie s raňajkami v 2-posteľovej izbe, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa – vstupy:

Modrotlač – 100Kč, senior/ZŤP 80Kč, Múzeum remesiel 170Kč, Rodný byt Smetanu 80Kč, senior/ZŤP 40Kč, zámok Litomyšl 200Kč, senior/ZŤP 160Kč, zámok Nové hrady- vstup do areálu 80Kč, prehliadkový okruh 120Kč, senior/ZŤP 80Kč