Andalúzia a jej skvosty-
pobytovo -poznávací zájazd, 11.-18.okt.2023

ANDALÚZIA – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

Program:
Prílet do Malagy, Andalúzia, popoludní ( let z Viedne 13,40-17.05), transfer do hotela, ubytovanie.
Hotel sa nachádza pri pláži a plážovej promenáde s množstvom obchodíkov a reštaurácií. Oblasť bola vyhlásená za oblasť s najlepšou klímou v Európe.

Tu budete ubytovaní 7 nocí a z hotela budete robiť celodenné výlety so slovenským sprievodcom:

1.GRANADA – bola poslednou baštou moslimského impéria v Európe. Dominantou  je Alhambra . Pozrieme si Alhambru — stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov s prekrásnymi záhradami Generalife. Práve v Alhambre dostal Krištof Kolumbus  podporu kráľovnej Izabely a Ferdinanda s cestou do nového sveta. V cene výletu je aj rezervácia a vstup do Alhambry

2.CÓRDOBA založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom.  Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument  v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu. V cene výletu je aj vstup do mešity

3. SEVILLA,  hlavné mesto Andalúzia s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza sa vo výške iba  10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO,  Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda- zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta. V cene výletu je aj vstup do katedrály.

4. GIBRALTAR,  s výbežkom Europa Point, z ktorého vidieť do Afriky. Unikátom je, že jedinú pevninskú cestu na Gibraltar križuje medzinárodné letisko a túto križovatku musia riadiť semafory. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Opice sú však dotieravé a drzé, pretože ich miestni obyvatelia stále rozmaznávajú. Legenda totiž hovorí, že pokiaľ tu budú žiť opice, Gibraltar bude patriť Britom. V cene výletu je aj lanovka.

18okt. transfer na letisko, odlet do Viedne ( 17,40-20.55)

Cena zájazdu Andalúzia a jej skvosty je 1290 € /os. a zahŕňa:

  • Letenka Viedeň-Malaga a späť, všetky poplatky, batožina 20 kg do podpalubia,
  • transfery z/na letisko
  • ubytovanie v 3* hoteli s bufetovou polpenziou
  • výlety uvedené v programe so slovenským sprievodcom
  • všetky vstupy do uvedených pamiatok
  • poistenie CK proti insolventnosti

Nezahŕna:
komplexné cestovné poistenie – 4,40€/os./deňdoplatok za 1-posteľ.izbu – 210€/pobyt.