Andalúzia a jej skvosty
pobytovo - poznávací zájazd
10.-17.okt. 2024

     Andalúzia – to sú nielen široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, ale aj úžasné historické pamiatky, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady… Zažijeme stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.

Program pobytovo – poznávacíeho  zájazdu Andalúzia a jej skvosty 


      Prílet do Malagy, Andalúzia, popoludní ( let z Viedne 07:35-11:00), transfer do hotela, ubytovanie 4*hoteli s bufetovou polpenziou.

     Hotel sa nachádza pri pláži a plážovej promenáde s množstvom obchodíkov a reštaurácií. Oblasť bola vyhlásená za oblasť s najlepšou klímou v Európe.

       Tu budete ubytovaní 7 nocí a z hotela budete robiť celodenné výlety so slovenským sprievodcom.

1.GRANADA 

      Granada bola poslednou baštou moslimského impéria v Európe. Dominantou  je Alhambra . Pozrieme si Alhambru — stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov s prekrásnymi záhradami Generalife. Práve v Alhambre dostal Krištof Kolumbus  podporu kráľovnej Izabely a Ferdinanda s cestou do nového sveta. V cene výletu je aj rezervácia a vstup do Alhambry.

2.CÓRDOBA

     Córdoba založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom.  Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument  v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu. V cene výletu je aj vstup do mešity.

3.SEVILLA

      Sevilla – hlavné mesto Andalúzia s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza sa vo výške iba  10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO,  Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda- zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta. V cene výletu je aj vstup do katedrály.

4.GIBRALTAR

      Gibraltar s výbežkom Europa Point, z ktorého vidieť do Afriky. Unikátom je, že jedinú pevninskú cestu na Gibraltar križuje medzinárodné letisko a túto križovatku musia riadiť semafory. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Opice sú však dotieravé a drzé, pretože ich miestni obyvatelia stále rozmaznávajú. Legenda totiž hovorí, že pokiaľ tu budú žiť opice, Gibraltar bude patriť Britom. V cene výletu je aj lanovka.

5.RONDA

      Nádherné mestečko Ronda, jedno z najstarších miest v Španielsku, s bohatou históriou a s mostom „Puente Nuevo“ alebo „Nový most,“ ktorý spája dve časti mesta a ponúka ohromujúci výhľad na hlboké údolie pod ním.

      17.okt. transfer na letisko, odlet do Viedne ( 11:35-14:55)

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1290 € / os.

Termín: 10.-17.okt. 2024

Cena zahŕňa:

  • Letenka Viedeň-Malaga a späť, všetky poplatky, batožina 20 kg do podpalubia,
  • transfery z/na letisko
  • ubytovanie v 4* hoteli s bufetovou polpenziou
  • výlety uvedené v programe so slovenským sprievodcom
  • všetky vstupy do uvedených pamiatok
  • poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie – 4,80€/os./deň
  • doplatok za 1-posteľ.izbu – 210€/pobyt.