Andalúzia - Španielsko 2024

Poznávací zájazd

Andalúzia – to sú široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažijeme stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.Okrem Španielska navštívime aj maroko a britský Gibraltar.

1. deň

Odlet z Viedne s leteckou spoločnosťou Ryanair. Prílet do MÁLAGY – presun do Granady  Prvú noc prespíme v Granade

2. deň
GRANADA A ALHAMBRA

Po raňajkách sa vydáme spoznať krásy Granady a Alhambry. Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí poslednej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba.

3. deň
Cordoba

CÓRDOBA založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom.  Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument  v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu. Neskoro večer príchod do Sevilly, kde budeme ubytovaní 2 noci.

 

4. deň
SEVILLA

SEVILLA,  hlavné mesto Andalúzie s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza sa vo výške iba  10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO,  Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda- zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta.                                                                                                             

5. deň
RONDA

RONDA, mesto ležiace na dvoch skalných masívoch spojené starobylým mostom. Ronda je národná kultúrna pamiatka, unikátne spojenie židovskej a arabskej kultúry. Nocovať budeme v blízkosti Rondy, v typickej španielskej haciende, biofarme, obkolesenej prírodným parkom Grazalema s mandľovníkmi, olivovníkmi a pomarančovníkmi. Jedlá sú tu  pripravované z lokálne dopestovaných bioproduktov. Popoludní možnosť návštevy blízkej vinice s ochutnávkou.

6. deň
GIBRALTAR

6.deň- GIBRALTAR,  s výbežkom Europa Point, z ktorého vidieť do Afriky. Unikátom je, že jedinú pevninskú cestu na Gibraltar križuje medzinárodné letisko a túto križovatku musia riadiť semafory. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Opice sú však dotieravé a drzé, pretože ich miestni obyvatelia stále rozmaznávajú. Legenda totiž hovorí, že pokiaľ tu budú žiť opice, Gibraltar bude patriť Britom. Presun do oblasti Malagy.

7+8. deň
MALAGA

MALAGA, najjužnejšie veľké mesto v Európe, leží na pobreží Costa del Sol (Pobreží slnka) asi 130 km severne od Afriky. Narodil sa tu Pablo Picasso.

https://www.vvip.sk/andaluzia-a-jej-skvosty/

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
899

termín: 2024

Cena zahŕňa: 

Letecká dopravu Viedeň – Malaga – Viedeň, všetky letiskové a palivové poplatky, 20 kg podpalubná batožina+  príručná •  slovenský sprievodca  • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli s polpenziou • doprava po Andalúzii • Poistenie insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa:

Vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie  (vybavíme) • 1-posteľová izba (+ 27€/noc) • predĺženie pobytu o 4 alebo 7 nocí- cca 70€/os/noc)