Andalúzia – poznávací zájazd | V.V.I.P. Travel

Andalúzia

- poznávací zájazd

Andalúzia – to sú široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, olivy, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažijeme stretnutie rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, tak i v miestnej chutnej kuchyni.Okrem Španielska navštívime aj maroko a britský Gibraltar.

1. deň

Odlet z Viedne s leteckou spoločnosťou Ryanair. Prílet do MÁLAGY – presun do Granady  Prvú noc prespíme v Granade

2. deň
GRANADA A ALHAMBRA

Po raňajkách sa vydáme spoznať krásy Granady a Alhambry. Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí poslednej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba.

3. deň
Cordoba

CÓRDOBA založená Rimanmi bola dôležitým prístavom, kde sa obchodovalo najmä s olivovým olejom a vínom.  Nájdeme tu mix arabských aj židovských kultúrnych vplyvov v podobe stavieb mešít, židovských štvrtí, synagóg, rímskeho mosta aj slávnych záhrad. Navštívime najhonosnejší islamský monument  v západnom svete z 8.st. – Veľkú mešitu. Neskoro večer príchod do Sevilly, kde budeme ubytovaní 2 noci.

 

4. deň
SEVILLA

4.deň – SEVILLA,  hlavné mesto Andalúzie s najteplejším podnebím v Španielsku sa nachádza sa vo výške iba  10 metrov nad hladinou mora. Početné historické pamiatky – maurská pevnosť Alcazár, ktorá je dnes kráľovským palácom, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO,  Sevillská katedrála zo 16.st., tretia najväčšia katedrála v Európe. Je v nej uložený sarkofág s Kolumbovými pozostatkami. Giralda- zvonica Sevillskej katedrály dnes patrí k hlavným symbolom mesta.                                                                                                             

Sevilla- Giralda

5. deň
RONDA

5.deň RONDA, mesto ležiace na dvoch skalných masívoch spojené starobylým mostom. Ronda je národná kultúrna pamiatka, unikátne spojenie židovskej a arabskej kultúry. Nocovať budeme v blízkosti Rondy, v typickej španielskej haciende, biofarme, obkolesenej prírodným parkom Grazalema s mandľovníkmi, olivovníkmi a pomarančovníkmi. Jedlá sú tu  pripravované z lokálne dopestovaných bioproduktov. Popoludní možnosť návštevy blízkej vinice s ochutnávkou.

6. deň
GIBRALTAR

6.deň- GIBRALTAR,  s výbežkom Europa Point, z ktorého vidieť do Afriky. Unikátom je, že jedinú pevninskú cestu na Gibraltar križuje medzinárodné letisko a túto križovatku musia riadiť semafory. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Opice sú však dotieravé a drzé, pretože ich miestni obyvatelia stále rozmaznávajú. Legenda totiž hovorí, že pokiaľ tu budú žiť opice, Gibraltar bude patriť Britom. Presun do oblasti Malagy.

7+8. deň
MALAGA

MALAGA, najjužnejšie veľké mesto v Európe, leží na pobreží Costa del Sol (Pobreží slnka) asi 130 km severne od Afriky. Narodil sa tu Pablo Picasso ktorý tu má aj svoje múzeum, ako aj herec Antonio Banderas. Nachádza sa tu maurská pevnosť Alcazaba z 8. – 11. St., Na úpätí kopca s arabskými pevnosťami sa nachádzajú aj rímske ruiny divadla z čias cisára Augusta. Boli objavené náhodou, až v roku 1951. Zaujímavá je aj tržnica, kde sa dá kúpiť naozaj takmer všetko.
Prehliadka mesta a voľný čas, pobyt pri pláži 

 

Cena  zahŕňa:  Letecká dopravu Viedeň – Malaga – Viedeň, všetky letiskové a palivové poplatky, 20 kg podpalubná batožina+  príručná •  slovenský sprievodca  • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli s polpenziou • doprava po Andalúzii • Poistenie insolventnosti CK
Cena  nezahŕňa:  vstupy do pamiatok,
komplexné cestovné poistenie  (vybavíme) • 1-posteľová izba (+ 27€/noc) • predĺženie pobytu o 4 alebo 7 nocí- cca 70€/os/noc)

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
899

termín: 13.-20.október 2023