Apúlia, podpätok talianskej čižmy a kraj bielych domčekov
14.-17.sep. a 5.-8.okt. 2024

 

      Autentická, záhadná, vybielená slnkom, pravá južanská, s nádhernými plážami a striebornými olivovými hájmi, výborným jedlom – taká je Apúlia, podpätok talianskej čižmy. Apúlia je pravé a nefalšované Taliansko, z ktorého vyžaruje neskutočná charizma a vy budete mať pocit, akoby ste sa preniesli v čase do iného sveta a úplne zabudnete na každodenné starosti.

Program: 

1.deň: 

      Odlet z Viedne do Bari. Presun na hotel. Ubytovanie. Individuálny program, alebo program so sprievodkyňou.

2.deň: 

      Po raňajkách navštívite Alberobello, biele rozprávkové mestečko s kužeľovitými strechami, kde nájdete domy podobné úľom. 

Toto miesto je jedinečné a preto patrí k miestam, ktoré jednoducho vo svojom cestovateľskom rebríčku nemôžete vynechať.
Hovorí sa, že v minulosti mali miestni obyvatelia problémy s vysokým zdanením nehnuteľností a tak sa rozhodli stavať stavby len z miestneho kameňa, nasucho, bez použitia malty. 
V prípade daňovej inšpekcie boli obyvatelia schopní miestne domčeky rozobrať v priebehu pár hodín. V popoludňajších hodinách sa presuniete do jedného z najstarších miest na svete do mesta Matera, ktorá ma obrovskú charizmu. Natáčal sa tu film Umučenie Krista. Uvidíte mesto, ktoré bolo v minulosti považované za hanbu Talianska. Mesto bolo zničené a chudobné.
Dozviete sa, že v minulosti kvôli zlým hygienickým podmienkam tu prepukli choroby a nefungovalo žiadne školstvo. Sliepky sa chovali pod posteľou, kone v kúte a deti spali kdekoľvek, kde si našli miesto. Počas 2. svetovej vojny sem dokonca posielali väzňov, lebo to tu vraj bolo horšie ako akékoľvek väzenie. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3.deň: 

      Po raňajkách navštívite pôvabné snehobiele mesto Locorotondo, kde panuje príjemný južanský kľud, pohoda a nikto sa tu nikde neponáhla. Mesto obklopujú tmavozelené olivovníky a vinice. Názov Locorotondo sa môže preložiť ako guľaté mesto. Ulice sú dláždené kameňmi vo farbe slonoviny a v strede mesta vás očarí slnkom zaliaty kostol – Santa Maria della Graecia.

Nemôžete prísť do Locorotonda bez toho, aby ste ochutnali dobre vychladené Spumante, nakoľko je toto mesto tekuté srdce apúlskej vinárskej oblasti. Mestečko je právom zaradené medzi jedno z najkrajších talianských miest.

Neskôr sa presuniete do pôvabného mestečka Polignano a Mare. Nekonečný výhľad na more, skalné útesy, kúzelná pláž a historická časť mesta určite stoja za preskúmanie. 
Z tohto mesta pochádza aj taliansky spevák Domenico Modugno, ktorý sa preslávil hitom Volare. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.  

4.deň: 

      Po raňajkách prehliadka mestečka Bari, hlavného mesta Apúlie, autentického živého mesta južného Talianska.

Staré mesto Bari Vecchia tvorí stredoveký labyrint uličiek ústiacich na rozkošné námestíčka, kde je množstvo kostolov a kaplniek. V Bari uvidíte, nielen značkové obchody, ale aj šnúry plné bielizne medzi domami. 
Zažijete pravý život Talianov, ktorí sa odohráva priamo na ulici – nekonečné a hlučné debaty domácich alebo kamenné uličky, kde ženy priamo pred vašimi očami pripravujú cestoviny, započujete ukričané deti hrajúce sa na ulici. 

Veľkou atrakciou mesta je Bazilika sv. Mikuláša, ktorý je patrónom mesta a nachádzajú sa tu jeho pozostatky. V popoludňajších hodinách odlet do Viedne.     

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
655 € / os.

Termín: 14.-17.sep. a 5.-8.okt. 2024

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Viedeň – Bari – Viedeň, letiskové a servisné poplatky
 • transfer letisko – hotel – letisko 
 • služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
 • 3 x hotelové ubytovanie s raňajkami v kategórii min. 3*
 • príručná batožina do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) + priority boarding+ 1 x príručná batožina do 5kg ( 35 x 20 x 20 cm ) 
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie – 4,50 € / deň
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 50 € / osoba / noc
 • pobytová taxa v hoteli cca 3-5 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli)
 • garantované sedenie vedľa seba v lietadle – 20 € / osoba ( len v prípade záujmu )
 • privátna miestna doprava – Alberobello, Matera, Locorotondo a do Polignano a Mare  – cca 110 € / osoba ( záleží od počtu cestujúcich osôb )
 • vstupné do mestečka Alberobello ku kužeľovitým domčekom – cca 5 € / osoba
 • Matera vstup – cca 20 € / osoba ( vrátane miestneho certifikovaného sprievodcu, bez ktorého je podľa talianskych zákonov vyslovene zakázaný výklad našim sprievodcom )
 • v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava  35 €  / osoba
  Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov…, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.