Bordeaux
10.-14.júl 2024

      Bordeaux (zapísané v UNESCO)  je nádherné moderné mesto s historickým centrom plným starých honosných palácov, múzeí. Je to raj pre gurmánov -zapijeme lokálne špeciality skvelým vínom z oblasti Saint-Emilion, alebo koňakom, či ochutnáme makrónky, alebo ustrice? Vystúpime najväčšiu piesočnú dunu Európy, zažijeme plavbu, či kúpanie v zálive Atlantiku.

Program: 

1.deň: 

      Odlet z Viedne v obedňajších hodinách, let s prestupom do Bordeaux. Prílet v podvečerných hodinách. Po ubytovaní v centre mesta prvá spoločná večerná prechádzka.

2.deň: 

      2.deň nás čaká „výlet za kultúrou a koňakom“. Mesto Angouleme bolo v minulosti historické kráľovské mesto.  Nachádza sa tu klenot románskej architektúry – kostol sv. Petra z 12. storočia s prekrásne ozdobeným západným priečelím, vedľa ktorého stojí biskupský palác. Spoločná prechádzka po centre. Gurmánska zastávka v krytej tržnici z konca 19.stor. Presun do mesta Cognac, kde slávný mok zreje 5-40 rokov v dubových sudoch. Čaká nás prehliadka historických častí koňakových pivníc a aj ochutnávka.

3.deň: 

      3.deň bude v znamení vína a kultúry v mestečku Saint–Émilion  (Unesco) – je to čarovné starobylé mesto so skalným kostolom a pustovňou svätého Emiliona, ako aj stredovekým opevnením. Podľa legendy vďačí mesto za svoje meno Emilionovi, bretonskému mníchovi, ktorý si po príkladnom živote plnom zázrakov vybral prírodnú jaskyňu v srdci obce, kde sa usadil. Mestečko Saint-Émilion, bolo v stredoveku veľmi prosperujúce obchodné mesto, kde sa obchodovalo s tým najlepším, čo sa v oblasti nachádzalo, ale tiež preslávené pútnické miesto s pozostatkami patróna. Je tu aj podzemný, najväčší monolitický kostol v Európe, prehliadka. Zastavíme sa v syrovej reštaurácii. Individuálne voľno na vychutnanie si atmosféry v stredovekom mestečku. Potom nasleduje ochutnávka vína Bordeaux.

4.deň: 

      4.deň sa vyberieme na pobrežie Atlantiku! Arcachon je malebné mestečko pochádzajúce z 19.storočia, očarí nás  farebnými domčekmi, ako aj rybárskym prístavom s farbenými loďkami. Vyberieme sa na „Dune de Pilat“, čo je cez 100m vysoká, najväčšia piesočná duna Európy. Odmenou za výstup bude nádherný pohľad na oceán a pláže. Po návrate si urobíme zastávku na tunajšom trhu. Čerstvo ulovené ryby priamo z rybieho trhu, ustrice zo zálivu, hydina, pečivo, lahôdky, miestne syry, či vína – výber určite ulahodí každému. Podvečer absolvujeme plavbu okolo vtáčieho ostrova a typických farebných rybárskych dediniek, ktoré sú roztrúsené po zálive.

5.deň: 

      Dnes si užijeme sviatočnú náladu. 14. júl 1789 – dobytie Bastilly je štátnym sviatkom Francúzska, takže okrem prehliadky si užijeme aj  program osláv.  Sprievodca nás zavedie na romantickú prechádzku dejinami mesta. Námestie Place de Quinconces sa rozprestiera na neuveriteľne veľkej ploche 12 hektárov. Je najväčšie v Európe a hneď tam uvidíme niekoľko vzácnych historických budov a múzeí. Jednou z dominánt je Katedrála svätého Ondreja so zvonicou, z ktorej sa vám naskytne najkrajší pohľad na mesto. Prejdeme sa tiež po moste Garonne, z ktorého máme opäť perfektný výhľad na historické centrum, či navštívite ultra modernú budovu múzea vína Cité du vin?

Odlet do Viedne s prestupom v podvečerných hodinách, predpokladaný prílet do Viedne pred 23:00.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1299 € / os.

Termín: 10.-14.júl 2024

Cena zahŕňa:

 • leteckú doprava na trase Viedeň – Bordeaux – Viedeň s prestupom, vrátane letiskových poplatkov, 20kg batožina do podpalubia
 • skúsený sprievodca zájazdu
 • 4x ubytovanie v 3* hoteli v centre Bordeaux s raňajkami
 • súkromná prehliadka v Cognac d´Otard s ochutnávkou koňaku
 • ochutnávka 3 druhov vína značky Bordeaux
 • tanier z lokálnych syrov a údenín v syrovej reštaurácii na obed 3.deň zájazdu
 • autobusový transfer vo Francúzsku z letiska do hotela a späť, ako aj na výlety 2. a 3. deň zájazdu

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie – 4,50 € / deň
 • príplatok za jednoposteľovú izbu – cca 300 €
 • komentovaná prehliadka monolitického komplexu (kostol, pustovňa, katakomby, kaplnka)  – 15€
 • plavba v zálive Arcachon – doplníme
 • transfer na letisko do Viedne a späť  (ak nevyužijete pravidelné autobusové linky, zabezpečíme!)
 • komplexné cestovné poistenie 20€/os.