Klobásový festival, barackpálinka
a termálne kúpele
25.-27.okt. 2024

      Pozývame Vás na 3-dňový výlet plný zážitkov – Klobásový festival v Bekescsábe- tu ochutnáme najlepšie klobásky Maďarska, ako sa vyrába barackpálinka, to zistíme aj ochutnáme v pálenici Zwack a termálne kúpele si vychutnáme priamo v našom wellness hoteli.

    1. deň

      Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Okolo obeda príchod do romantického mesta Kecskemét. (Kecskemét bol kedysi obchodným mestom a spolu so Szegedom jediné, ktoré počas osmanskej okupácie nevyrabovali, a to vďaka tomu, že patrilo priamo pod sultánovu správu. Dnešný Kecskemét, okrem toho, že sa tu vyrába preslávená marhuľovica (okolo mesta vidno samé ovocné sady), je pozoruhodný svojimi secesnými stavbami s bohatou keramickou výzdobou a niekoľkými múzeami, najmä Galériou na Rákoczi utca a s kvetinovými námetmi v paláci Cifra. Námestie Kossuth s radnicou a zvonkohrou, ktorá hrá skladby Kodályho, Mozarta i Beethovena je ideálne miesto na posedenie pri káve a pozorovanie ruchu tohto veľmi milého miesta).

      Prezrieme si historické centrum mesta s palácom Cifra a secesnú radnicu so zvonkohrou.  Návšteva pálenice Zwack s ochutnávkou kvalitnej marhuľovice. (pálenka, ktorú vyrobila rodina Zwackovcov z Kecskemétu je známa v mnohých častiach sveta. Má dlhoročnú tradíciu, písomné zmienky pochádzajú z 18. a 19. storočia).  Predtým ako sa presunieme do Békešskej Čaby, ubytovanie vo wellness  hoteli, obklopenom parkom. Neobmedzené využitie wellness a fitnescentra hotela (fínska sauna, infračervená kabína, parná sauna, vírivka). Večera.

2. deň

      Po raňajkách sa presunieme na Klobásový festival svetoznámej Čabajskej klobásy. Čaká nás bohatý program, ukážky prípravy klobás, hudba a samozrejme ochutnávky.
(Maďarskú obec Bekéšska Čaba založili slovenskí evanjelici v roku 1718 ako prvú obec na Dolnej zemi. V tejto malej dedinke sa nachádza viacero pamiatok, ako napríklad Slovenský  dedinský dom, ktorý je múzeom slovenskej kultúry na Dolnej zemi. Ide o unikátnu farmársku usadlosť z roku 1858. Najzaujímavejšou udalosťou v tejto dedinke je klobásový festival, ktorý sa v Maďarsku teší veľkej popularite. Békešská Čaba dala svetu  obľúbenú klobásu – Čabajku). Návrat na ubytovanie, wellness a relax. Večera

3. deň

      Raňajky. Dopoludnia si ešte vychutnáme termálne kúpele.
Termálna voda v kúpeľoch Gyoparosfurdo bola oficiálne uznaná ako liečivá v roku 1999. Voda s teplotou 47 stupňov Celzia pochádza z hĺbky 670 m a pomáha pri rôznych zdravotných problémoch: kožné problémy, dýchacie problémy, pohybové ústrojenstvo, ako aj pri liečbe urologických, či gynekologických problémov.

Návrat do Bratislavy o cca 20:00 h.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
269 € / os.

Termín: 25.-27.okt. 2024

Cena zahŕňa:

Dopravu, 2x ubytovanie s polpenziou, v hoteli 3* s bazénom a wellness, sprievodcu, vstup do kúpeľov, poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:

Doplatok za 1/1 izbu 92 EUR, pobytovú taxu ( cca 2€ – platí sa priamo v hoteli),  cestovné poistenie (15€), návšteva múzea Zwack s ochutnávkou – 9€, vstupné na festival, cca 9€