Kremnica, Svätý Anton a Banská Štiavnica
Vianočné trhy - 2024

      Pozývame vás na jednodňový výlet. Čaká nás Kremnica – najdôležitejšia mincovňa niekdajšieho Uhorska, ako aj romantická Banská Štiavnica.

Odchod z Bratislavy 6:30 ráno z Istropolisu.

1. 09:00-10:00 Prehliadka expozície Mincovne Kremnica

      Nasledovať bude prehliadka expozície Mincovne Kremnica. Tu sa mince razia už takmer sedemsto rokov. Založil ju kráľ Karol I. v roku 1328 tak, že povýšil mesto Kremnica z osady na mesto a udelil mu privilégium na prevádzku mincovne. Z vyťaženého kremnického zlata sa razili florény, groše či dukáty. Zaujímavosťou je, že dukáty vyrazené v kremnickej mincovni patrili pre svoju kvalitu a krásu medzi najobľúbenejšie platidlá v Európe. Súčasťou mincovne je aj minciarska expozíciu, v ktorej Vám ponúka možnosť prezrieť si zaujímavé exponáty. Nachádza sa tu aj ražebňa, kde sa razia slovenské euromince.

2. 11:00-12:00 Kaštieľ vo sv. Antone

      Ďalšou zastávkou bude kaštieľ vo sv. Antone. Kaštieľ s rozsiahlym anglickým parkom bol postavený v 18. storočí v štýle neskorého baroka. Posledným majiteľom kaštieľa bol Ferdinand Coburg. Majitelia lesných majetkov s tradičným záujmom o lov a organizovanie pravidelných poľovačiek prispeli k výzdobe interiéru prostredníctvom vzácnych trofejí, zbierky zbraní, umeleckých diel s poľovníckou tematikou.. Medzi najväčší skvost múzea patrí Zlatý salón s interiérom, ktorý venovala Mária Terézia ako časť svadobného daru svojej dcére Márii Antoinette, francúzskej kráľovnej – pozlátený 24 karárovým zlatom..

3. 12:30-16:00 Vianočný jarmok v Banskej Štiavnici

      V popoludňajších hodinách si vychutnáme atmosféru vianočného jarmoku v Banskej Štiavnici, na nádvorí Starého zámku. Zohriať sa môžete pri tradičnom vianočnom punči či medovine. Okrem toho nebude chýbať ani bohatá nádielka zvykov a tradícií, hudobný program, ukážky remesiel, predaj remeselných výrobkov (individuálne možnosť prechádzky po krásnom historickom centre Banskej Štiavnice).

Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách (cca o 19:00).

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
50 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

Dopravu, sprievodcu a poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa vstupy:

Mincovňa 3€, Sv. Anton 11€